Mój prąd 4.0. Rusza nabór wniosków. Nawet ponad 20 tys. zł dofinansowania

Mój prąd jest programem dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych. Od piątku (15.04) od godziny 12.00 rusza nabór wniosków do jego czwartej edycji. Potrwa on do 22 grudnia lub do wyczerpania środków. Budżet wynosi 350 milionów złotych.

Od piątku (15.04) od godz.12.00 można ubiegać się o dotacje w ramach czwartej odsłony programu Mój Prąd. Można uzyskać dofinansowanie nie tylko na instalację fotowoltaiczną, ale również na magazyny energii, magazyny ciepła i inteligentne systemy zarządzania energią.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Prof. Mirosław Miętus gościem Zielonego Poranka Gazeta.pl (15.04)

Mój prąd 4.0. Kto może ubiegać się o difinansowanie?

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Paweł Mirowski zwrócił uwagę, że ten kolejny nabór do programu Mój Prąd różni się od poprzednich, bo można uzyskać dotacje na nowe komponenty. Te elementy - jak dodał - mają doprowadzić do tego, że prosumenci będą oddawali mniej wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci niskiego napięcia, a więcej zostawiali w gospodarstwie domowym. - A ten inteligentny system zarządzania ma nam pomóc skutecznie gospodarować tą energią na własne potrzeby - wyjaśnił.

Paweł Mirowski przypominał, że o dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych. Na samą instalację PV można otrzymać 4 tysiące złotych. - Natomiast jeżeli chcemy skorzystać z dofinansowania na te inne komponenty, to to dofinansowanie na instalację PV wzrasta z 4 do 5 tysięcy i to 5 tysięcy możemy łączyć z kolejnymi elementami dofinansowania - na magazyny ciepła do 5 tysięcy złotych, na magazyny energii do 7,5 tysiąca złotych i systemy zarządzania energią do 3 tysięcy złotych - zaznaczył.

Chleb (zdjęcie ilustracyjne)Chleb będzie po 10 zł? Minister rolnictwa: Na pewno nie będzie tańszy

Mój Prąd 4.0. Można uzyskać 20,5 tysiąca złotych

Wiceprezes Narodowego Funduszu poinformował, że w sumie można uzyskać dotację w wysokości 20,5 tysiąca złotych. Podkreślił, że poprzednie edycje programu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Do instytucji wpłynęło w sumie około 450 tysięcy wniosków i wypłacono łącznie miliard 800 milionów złotych.

- Prosumentów w Polsce mamy już ponad 930 tysięcy i oni maja moce swoich instalacji rzędu 6,7 gigawata, czyli potężne moce odnawialnych źródeł energii - dodał. Nabór wniosków potrwa do 22 grudnia lub do wyczerpania środków. Więcej szczegółów na temat programu "Mój Prąd" można znaleźć na stronie internetowej mojprad.gov.pl.

Mieszkańcy Tychów i Katowic oszukali w internecie ponad 100 osób (zdjęcie ilustracyjne)Kupił smartfon za 1000 zł, a dostał granulat. Uwaga na oszustów

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: