Akcje CD Projekt w dół. Kurs najniższy od ponad 3 lat. Analitycy Credit Suisse z nową rekomendacją

Akcje CD Projekt spadły we wtorek o ponad 10 proc. do 149,90 zł. To najgorszy wynik od ponad trzech lat. W czwartek spółka ujawniła swoje wyniki za 2021 rok - jej przychody wyniosły 888 mln zł, a skonsolidowany zysk netto wyniósł 209 mln zł.

Spółka CD Projekt opublikowała swoje wyniki za 2021 rok w czwartek, czyli po zakończeniu sesji na giełdzie, gdy kurs był notowany na poziomie 167 zł. Na reakcję inwestorów należało poczekać aż do wtorku ze względu na Święta Wielkanocne.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

CD Projekt poniósł straty. Analitycy Credit Suisse z nową rekomendacją

Już po godz. 10:00 kurs CD Projekt spadł poniżej 155 zł i wciąż kontynuował spadek, a do 17:00 zatrzymał się na poziomie 149,90 zł. Akcje spółki były niżej o 10,24 proc. Obecny kurs jest najniższy od 4 stycznia 2019 r.

Akcje CD ProjektAkcje CD Projekt stooq.pl

Akcje CD ProjektAkcje CD Projekt stooq.pl

Jak przekazał we wtorek PAP, analitycy Credit Suisse obniżyli cenę docelową akcji CD Projektu do 100 zł z 118 zł wcześniej, utrzymując rekomendację "poniżej rynku". Depesza jest skrótem rekomendacji.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

CD Projekt pokazało wyniki za 2021 rok. Jest spory zysk

Polska spółka podsumowała ubiegły rok. Przychody Grupy CD PROJEKT w 2021 r. wyniosły 888 mln zł, do czego w głównej mierze przyczyniła się sprzedaż Cyberpunka 2077. Skonsolidowany zysk netto wyniósł w omawianym okresie 209 mln zł.

Pomimo wypłaty najwyższej w naszej historii dywidendy w wysokości ponad 500 milionów złotych i realizacji dalszych prac nad wydanymi i nowymi grami, na koniec ubiegłego roku stan naszych rezerw finansowych w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych wzrósł o blisko 280 mln złotych. W ostatnich latach zbudowaliśmy solidne zaplecze finansowe, które wspiera naszą niezależność i zabezpiecza możliwość dalszego rozwoju Grupy 

- powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansów. 

Podczas konferencji z udziałowcami, CD Projekt poinformował również, że pracuje nad dodatkiem do Cyberpunk 2077. Rozszerzenie ma się ukazać w przyszłym roku. Więcej informacji studio zdradzić ma w nadchodzących miesiącach. Spółka przekazała, że w preorderze sprzedano 8 mln kopii Cyberpunka 2077. Mimo problemów, które miał tuż po debiucie gry, firma zdołała sprzedać kolejne 10 mln kopii.

CD Projekt pochwalił się także, że łączna liczba sprzedanych kopii wszystkich gier z serii Wiedźmin osiągnęła już 65 mln kopii. Aż 40 mln stanowi ostatnia część sagi Wiedźmin 3: Dziki Gon. Produkcja miała trafić na PS5 i Xboxa Series X/S pod koniec ubiegłego roku. Spółka musiała jednak przesunąć premierę na drugi kwartał tego roku. Również i tego terminu nie uda się dotrzymać. Parę dni temu CD Projekt informował, że znów przesuwa premierę, ale jej daty jeszcze nie podano.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]
Więcej o: