Marcin Horała został multiministrem. "Wynagrodzenie będę pobierał tylko w jednym resorcie"

Poseł PiS Marcin Horała stanął na czele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Jednocześnie jest też ministrem infrastruktury oraz pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Horała wyjaśnił, że pensję będzie pobierał tylko w jednym resorcie.

"Marcin Horała z dniem 15 kwietnia 2022 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Gratulujemy i witamy!" - powiadomiło w środę Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marcin Horała, poseł PiS, został podwójnym sekretarzem stanu

Horała wyjaśnił w rozmowie z PAP, że wraz z powołaniem na sekretarza stanu w resorcie funduszy nie został odwołany ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz z funkcji pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. - Wiąże się to z tym, że trwa proces legislacyjny dotyczący zmiany ustawy o działach i specustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, zgodnie z którym pełnomocnik rządu ds. CPK oraz cały pion CPK zostaną przeniesione z Ministerstwa Infrastruktury do resortu funduszy - powiedział.

Wyjaśnił, że projekt ustawy został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów i czeka na rozpatrzenie przez rząd. Marcin Horała podkreślił, że w okresie przejściowym "do czasu uchwalenia i wejścia w życie ustawy" będzie jednocześnie w obu ministerstwach. - Ale tylko w jednym z nich będę pobierał wynagrodzenie - dodał.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Kim jest Marcin Horała? Odpowiada za budowę CPK

Marcin Horała jest absolwentem prawa i politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji. Był członkiem Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej oraz przewodniczącym komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT w VIII kadencji Sejmu. Jest odpowiedzialny za sprawy związane z transportem lotniczym i budową Centralnego Portu Komunikacyjnego "Solidarność".

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu, w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie ma obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie.

Zobacz wideo Czy pandemia uderzy w budowę CPK?
Więcej o: