Kto ministrem finansów? Nowe nazwisko na liście. Dworczyk: Mogę mówić w samych superlatywach

Na medialnej liście kandydatów do objęcia stanowiska ministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego pojawiło się nowe nazwisko. To szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Premier Mateusz Morawiecki może wkrótce przestać pełnić obowiązki ministra finansów. Według najnowszych nieoficjalnych informacji Polskatimes.pl. nową szefową resortu ma zostać Magdalena Rzeczkowska. Dziś pełni ona bardzo ważne funkcje, bo jest jednocześnie wiceszefową resortu i kieruje Krajową Administracją Skarbową. 

Oficjalnego potwierdzenia informacji opublikowanej przez dziennik należący do Polska Press (kontrolowany przez Orlen) na razie nie ma. Rzecznik rządu Piotr Müller informował jedynie w czwartek, że ustalenia dotyczące szefa resortu finansów weszły w finalną fazę. - Niebawem, czyli w najbliższych dniach - odpowiedział na pytanie o to kiedy nowy minister zostanie oficjalnie zaprezentowany. 

Zobacz wideo Druga kadencja dla prezesa Glapińskiego to bezpieczna opcja dla rynków?

Szef KPRM o nowej kandydaturze

Do sprawy odniósł się Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - To kolejna kandydatura, która pojawia się w mediach. O pani minister Rzeczkowskiej mogę mówić w samych superlatywach, jako bardzo kompetentnym i profesjonalnym urzędniku. Natomiast jeśli chodzi o wybór nowego ministra, to oczywiście jest decyzja premiera i ścisłego kierownictwa politycznego formacji, która ma większość parlamentarną - stwierdził na antenie Radia Wrocław. 

Wyjaśnił, że nazwisko nowego ministra poznamy "w najbliższych dniach".

Premier Mateusz Morawiecki forsował inne nazwisko? 

Wcześniej media informowały o innej kandydatce. Ministrą finansów zostać miała Beata Daszyńska-Muzyczka, obecna prezeska państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego. - Partii bardzo zależy, by była to kobieta, których w rządzie za wiele nie ma. Partia przekonywała już szefową ZUS - Gertrudę Uścińską - by objęła tę funkcję; nie zgodziła się. Teraz czas na Beatę Daszyńską-Muzyczkę  - informowało we wtorek radio RMF

Doniesienia potwierdzał reporter Radia Zet. - Jest ona obecnie najpoważniejszym kandydatem do tego stanowiska - stwierdził Mariusz Gierwszewski. 

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: