Tajemnicza śmierć syna byłego dyrektora Deutsche Banku. Był informatorem FBI, ujawnił powiązania Trumpa

Valentin Broeksmit, syn byłego dyrektora Deutsche Banku został znaleziony martwy na terenie szkoły w Los Angeles. Mężczyzna był informatorem FBI i przekazał śledczym dokumenty dotyczące powiązań Donalda Trumpa z Deutsche Bankiem. Miał również dostęp do tajnych dokumentów ojca.

Broeksmit zaginął w kwietniu 2021 r. Po raz ostatni widziano go, gdy jechał swoim samochodem w Griffith Park w Los Angeles. Rodzina zgłosiła zaginięcie 46-letniego mężczyzny, a służby odnalazły jedynie jego pojazd.

Valentin Broeksmit nie żyje. "Walczył z narkotykami"

W poniedziałek (25 kwietnia) nastąpił przełom w tej sprawie. Ciało Valentina Broeksmita zostało znalezione na terenie szkoły Woodrow Wilson High School w Los Angeles - podaje "Los Angeles Times". Śledczy nie podali przyczyny zgonu.

Według Kennetha Cabrery'ego z Departamentu Policji Los Angeles nie znaleziono żadnych dowodów, aby śmierć Broeksmita nastąpiła w wyniku popełnienia przestępstwa. Ostateczny raport lekarza medycyny sądowej ma zostać opublikowany latem.

Jak wskazuje dziennikarz Scott Stedman, który był przyjacielem Broeksmita, mężczyzna miał problemy z narkotykami. "Mój przyjaciel Val Broeksmit został znaleziony martwy. Miał 46 lat. Dostarczył mi i innym dziennikarzom dokumenty Deutsche Banku, które podkreślały głębokie powiązania banku z Rosją. To bardzo smutne. Nie podejrzewam nieczystej gry. Val walczył z narkotykami. Czekam na dalsze informacje" - napisał na Twitterze.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Deutsche Bank i Donald Trump. Valentin Broeksmit ujawnił powiązania

Valentin Broeksmit był synem byłego dyrektora Deutsche Banku. Jego ojciec popełnił samobójstwo w 2014 r. Po jego śmierci Broeksmit uzyskał dostęp do skrzynki mailowej ojca, gdzie znalazł pliki i dokumenty związane z bankiem.

Znalezione dokumenty, które m.in. wskazywały na powiązania byłego prezydenta USA Donalda Trumpa z Deutsche Bankiem, przekazywał dziennikarzom i amerykańskim służbom. Komisja Wywiadu Izby Reprezentantów USA wielokrotnie wzywała Broeksmita do sądu podczas badania powiązań Deutsche Banku z Trumpem.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]
Więcej o: