Jaki jest średni koszt wyjazdu na majówkę? Ceny są o 30 proc. wyższe niż przed pandemią

Jakie miejsca Polacy wybierają w tym roku na majówkę? I ile wynosi średni koszt takiego wyjazdu?

Według danych portalu Nocowanie.pl, na który powołuje się e-hotelarz, średni koszt wyjazdu na majówkę wynosi w tym roku 871 zł. Samo zainteresowanie turystów ma być natomiast o 11 proc. wyższe niż przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia - czytamy.

Zobacz wideo Przenośna kuchnia na plaży? To proste, z tym mykiem na plażowego grilla!

Majówka 2022. Jakie kierunki Polacy wybierają najchętniej?

Najczęstszym kierunkiem wyjazdów ma być województwo dolnośląskie - dotyczy go aż 25 proc. wszystkich zapytań. Na kolejnych miejscach uplasowały się natomiast województwo małopolskie (20 proc.), pomorskie (15 proc.), zachodniopomorskie (10 proc.), śląskie (7 proc.) oraz warmińsko-mazurskie (4 proc.). Jeśli chodzi o najpopularniejsze miejscowości, to największe zainteresowanie budzi Zakopane (7 proc. wszystkich zapytań).

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ceny majówki 2022 o 30 proc. wyższe niż przed pandemią

"Tegoroczna majówka będzie o 30 proc. droższa niż przed pandemią" - pisze bezprawnik.pl. Jak czytamy, wśród 10 najpopularniejszych polskich kurortów, najwięcej w tym czasie zapłacimy w Sopocie. I tak dwie osoby za dobę w hotelu w średniej stawce zapłacą przeciętnie prawie 700 zł. W Karpaczu, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie przeciętna stawka za dobę przekracza natomiast 550 zł.

Mimo że tegoroczna majówka pozwala na zorganizowanie czterodniowego wyjazdu, Polacy najchętniej wybierają wyjazdy trzydniowe (dotyczy to 44 proc. turystów). 

Więcej o: