Jaki jest średni koszt wyjazdu na majówkę? Ceny są o 30 proc. wyższe niż przed pandemią

Jakie miejsca Polacy wybierają w tym roku na majówkę? I ile wynosi średni koszt takiego wyjazdu?

Według danych portalu Nocowanie.pl, na który powołuje się e-hotelarz, średni koszt wyjazdu na majówkę wynosi w tym roku 871 zł. Samo zainteresowanie turystów ma być natomiast o 11 proc. wyższe niż przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia - czytamy.

Zobacz wideo Przenośna kuchnia na plaży? To proste, z tym mykiem na plażowego grilla!

Majówka 2022. Jakie kierunki Polacy wybierają najchętniej?

Najczęstszym kierunkiem wyjazdów ma być województwo dolnośląskie - dotyczy go aż 25 proc. wszystkich zapytań. Na kolejnych miejscach uplasowały się natomiast województwo małopolskie (20 proc.), pomorskie (15 proc.), zachodniopomorskie (10 proc.), śląskie (7 proc.) oraz warmińsko-mazurskie (4 proc.). Jeśli chodzi o najpopularniejsze miejscowości, to największe zainteresowanie budzi Zakopane (7 proc. wszystkich zapytań).

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka w Gdyni w 2021 r. Majówka 2022. Czy za 1 maja przysługuje dzień wolny?

Ceny majówki 2022 o 30 proc. wyższe niż przed pandemią

"Tegoroczna majówka będzie o 30 proc. droższa niż przed pandemią" - pisze bezprawnik.pl. Jak czytamy, wśród 10 najpopularniejszych polskich kurortów, najwięcej w tym czasie zapłacimy w Sopocie. I tak dwie osoby za dobę w hotelu w średniej stawce zapłacą przeciętnie prawie 700 zł. W Karpaczu, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie przeciętna stawka za dobę przekracza natomiast 550 zł.

Mimo że tegoroczna majówka pozwala na zorganizowanie czterodniowego wyjazdu, Polacy najchętniej wybierają wyjazdy trzydniowe (dotyczy to 44 proc. turystów). 

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne) Płaca minimalna w 2023 roku może wzrosnąć o 400 zł

Więcej o: