Vinted zamyka platformę, niedługo otworzy nową. "Od 16 maja nie będzie można sprzedawać przedmiotów"

Vinted zamyka swoją dotychczasową platformę - 20 czerwca oficjalnie zamknie stronę, z której użytkownicy portalu korzystali do tej pory. Ale już 16 maja uruchomiona zostanie nowa platforma, która będzie obsługiwać również międzynarodowe transakcje. Użytkownicy będą mogli przenieść tam swoje konta oraz wypłacić pieniądze z internetowych portfeli.

"Możliwości działania na starym Vinted zostaną ograniczone. Od 16 maja nie będzie można kupować i sprzedawać przedmiotów, wykupować podbić i sugerowanych ofert, dodawać przedmiotów do ulubionych, obserwować innych użytkowników, rozpoczynać rozmów ani dodawać i wystawiać ogłoszeń na starej platformie Vinted" - poinformowała we wtorek litewska spółka, umożliwiająca kupowanie i sprzedawanie rzeczy w internecie, głównie używanych ubrań i dodatków. 

Zobacz wideo Masz za mało miejsca w szafie? Dzięki temu trikowi zmieścisz w niej dwa razy więcej ubrań!

Vinted otwiera nową platformę w Polsce. Będą możliwe międzynarodowe transakcje 

Od 16 do 20 maja wszyscy użytkownicy dostaną od Vinted zaproszenie, które w prosty sposób przeprowadzi przez proces rejestracji i przeniesienia danych na nową platformę. Konto przenieść będzie można do 20 czerwca 2022 roku. Po tym dniu ze starej platformy będzie można skorzystać albo, żeby wypłacić środki z konta, albo żeby skontaktować się z centrum pomocy. Na nową platformę nie zostaną przeniesione środki z portfela Vinted. Dlatego należy przelać dostępne środki na konto bankowe.  

Nowa platforma ma swoim użytkownikom do zaproponowania również nowe funkcje. W krótki czasie ma tam pojawić się możliwość kupowania i sprzedawania przedmiotów z drugiej ręki użytkownikom z Czech, Słowacji i Litwy. Zwiększona zostanie również liczba kategorii na stronie. Pojawią się: Dom, Rozrywka i Zwierzęta. 

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Vinted. Nowa platforma wymaga przeniesienia danych 

Oprócz konta na nową platformę zostaną przeniesione zapisane na niej informacje, poza weryfikacją tożsamości, którą trzeba będzie przeprowadzić ponownie.

Przeniesione zostaną takie informacje jak: ogłoszenia, które nie zakończyły się jeszcze sprzedażą, zapisane wyszukiwania, tekst „o mnie", vouchery, adres, zapisane ustawienia wysyłki, zdjęcie profilowe, imię i nazwisko, datę urodzenia, zniżki na zestawy oraz dane karty kredytowej. Obserwujący, a także profile użytkowników obserwowanych i  ulubione przedmioty pojawią się, gdy ci użytkownicy również przeniosą się na nową platformę Vinted. Zarchiwizowane zostaną za to rozmowy z innymi użytkownikami. 

W tym tygodniu, m.in. za niewłaściwie informowanie o obowiązku weryfikacji tożsamości na stronie, Vinted zostało ukarane przez UOKiK na ponad 5 mln zł. O czy więcej pisaliśmy w poniższym artykule >>>> 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: