Jak wyjaśnia Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach, kandydaci po złożeniu dokumentów muszą przejść testy, m.in. psychologiczne, kompetencyjne i sprawności fizycznej. Na stronie internetowej Krajowej Administracji Skarbowej wyjaśniono szczegóły, dotyczące wymagań, pensji i warunków pracy.
Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach przyjmuje do pracy. Jakie ma wymagania?
Jak czytamy, funkcjonariuszem może zostać osoba, która spełnia następujące wymagania:
- jest obywatelem polskim,
- korzysta z pełni praw publicznych,
- nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- posiada wykształcenie co najmniej średnie,
- cieszy się nieposzlakowaną opinią,
- której stan zdrowia pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku,
- nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 2141), ani nie była ich współpracownikiem.
Do dodatkowych wymagań zaliczono posiadanie czynnego prawa jazdy kat. B, dobrą sprawność fizyczną umożliwiającą szkolenia z zakresu środków przymusu bezpośredniego oraz umiejętność pracy pod presją czasu i odpornością na stres. Warunki pracy są następujące:
- funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania w obszarze właściwości miejscowej wskazanej Izby Administracji Skarbowej,
- po zakończonym postępowaniu kwalifikacyjnym dyrektor Izby określi miejsce pełnienia służby funkcjonariusza,
- realizacja zadań służbowych na stanowiskach w pionie zwalczania przestępczości ekonomicznej związana jest z wykorzystaniem broni palnej i środków przymusu bezpośredniego.
Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Funkcjonariusz celno-skarbowy - jakie zarobki?
Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach oferuje wynagrodzenie w wysokości 3 338 zł brutto (kwota wynagrodzenia zasadniczego + dodatek za stopień służbowy) i dodatki do uposażenia, a także dodatek za wysługę lat (w wysokości od 2 proc. do 25 proc. wynagrodzenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy), inne dodatki do uposażenia przewidziane przepisami oraz po spełnieniu warunków np. dodatek kontrolerski, dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatek żywieniowy, równoważnik za dojazdy, nagrodę roczną, tzw. trzynastkę i nagrody jubileuszowe. Jak czytamy dalej, kandydatom oferuje się również:
- ścieżkę kariery zawodowej od aplikanta do inspektora,
- wysokość uposażenia zasadniczego na stanowisku
- możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby,
- dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach służby,
- możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego,
- świadczenia socjalne (np. dofinansowanie wypoczynku dla funkcjonariusza i członków jego rodziny, zapomoga - wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, dopłata do kosztów udziału do zajęć kulturalno-oświatowych lub sportowo-rekreacyjnych i in.),
- dofinansowanie zakupu okularów korekcyjnych.
Praca w Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym. Jakie dokumenty należy złożyć?
Aby aplikować, należy przygotować:
- kwestionariusz osobowy, wg wzoru, który znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Izby Administracji Skarbowej w Katowicach - w zakładce: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach / Ogłoszenia / Nabór / Wzory oświadczeń,
- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
- kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe,
- kopie świadectw pracy/służby z poprzednich miejsc pracy/służby, o ile pozostawałeś w stosunku pracy/służby,
- oświadczenie dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa, lub współpracy z tymi organami – wypełnij, jeśli urodziłaś(eś) się przed 1 sierpnia 1972 r. - wzór oświadczenia znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Izby Administracji Skarbowej w Katowicach - w zakładce: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach / Ogłoszenia / Nabór / Wzory oświadczeń.
Dokumenty można składać w formie elektronicznej, osobiście do kancelarii Izby Administracji Skarbowej w Katowicach lub pocztą z dopiskiem: "Postępowanie kwalifikacyjne do służby Celno-Skarbowej".
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina
Zobacz wideo
Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska jako małżeństwo. „Fucking Bornholm" jedną z premier tygodnia