Vinted zamyka platformę, ale od 16 maja działa już nowa. Co się zmienia?

Vinted przed tygodniem ogłosił spore zmiany dla swoich użytkowników. 20 czerwca strona oficjalnie zostanie zamknięta, firma jednak nie znika zupełnie, wręcz przeciwnie. Od 16 maja działa nowa platforma, na której nowością będzie m.in. połączenie na nowej stronie użytkowników z Polski, Czech, Słowacji i Litwy.

Vinted to litewski serwis, który umożliwia kupowanie i sprzedawanie rzeczy, głównie używanych ubrań i dodatków. Od pewnego czasu jego użytkownicy są proszeni o korzystanie z nowej platformy. Dane osobowe i dotychczasowe ustawienia zostaną przeniesione automatycznie. Warto podkreślić, że pieniądze uzbierane w wirtualnym portfelu nie trafią na nowe konto automatycznie, dlatego do 20 czerwca sprzedający mają czas na przekierowanie ich na swoje konto bankowe.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wyłączenie sieci 3G w Polsce? Podsumowujemy plany operatorów

Vinted. Nowa platforma umożliwi międzynarodowe transakcje

Vinted połączy ze sobą użytkowników z czterech krajów: Polski, Litwy, Czech i Słowacji, dzięki czemu użytkownicy będą mieli dostęp do szerszej oferty sprzedażowej. 

- Od jakiegoś czasu prężnie rozwijamy się nie tylko w Europie, ale i poza nią, w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Mamy również doświadczenie w łączeniu kilku rynków. Naturalnym krokiem było połączenie czterech krajów, takich jak Polska, Czechy, Słowacja i Litwa. Społeczności te w sumie liczą ponad 7 mln członków - mówiła Lisa-Marie Berns, PR managerka w Niemczech, Europie Południowej i Wschodniej.

W celu zapewnienia płynnego przepływu transakcji, we współpracy z naszym dostawcą usług płatniczych wdrożyliśmy funkcję obsługi wielu walut. Oznacza to, że kupujący może dokonać płatności w swojej lokalnej walucie, a sprzedający otrzyma środki w walucie obowiązującej w jego kraju. Dodatkowo zapewniliśmy zintegrowany system wysyłki, aby ułatwić użytkownikom handel między krajami - dodała.

Nowa platforma Vinted. Nowe kategorie, jeszcze więcej produktów

To nie koniec zmian na Vinted. Użytkownicy mogli dotychczas korzystać z trzech głównych kategorii: kobieta, mężczyzna, dziecko. Teraz platforma wprowadziła dodatkowe: rozrywka, dom i zwierzęta. Wśród nich będą:

  • akcesoria do dekoracji wnętrz,
  • ozdoby,
  • bibeloty,
  • tekstylia,
  • drobne meble.

Spółka Vinted obarczona karą

Informacje o zmianach zbiegły się w czasie z nałożeniem przez polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na litewską spółkę kary - ponad 5,3 mln zł. Prezes UOKiK zakwestionował brak informacji o warunkach odblokowania pieniędzy ze sprzedaży i o tym, jak nie dopłacać do "ochrony kupującego".

Vinted w odpowiedzi na zarzuty opublikowało oświadczenie. Firma zapowiedziała, że będzie się od nich odwoływać, a sama decyzja urzędu jest "rozczarowująca".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: