Niemcy. Małpia ospa stwierdzona po raz pierwszy. Lista krajów z potwierdzoną infekcją coraz dłuższa

Niemcy to kolejny kraj, w który wystąpiła małpia ospa. Tamtejszy minister zdrowia zapewnia, że ewentualną epidemię uda się opanować "podejmując odpowiednie środki".

Instytut Mikrobiologii Bundeswehry potwierdził, że w Niemczech wystąpił pierwszy przypadek małpiej ospy. Chorobę stwierdzono u pacjenta w Bawarii w czwartek. Na ciele mężczyzny pojawiły się charakterystyczne zmiany skórne. Na liście krajów, które odnotowały zachorowania nowe w piątek, znalazły się też Francja i Belgia - donosi Deutsche Welle. 11 nowych przypadków wykryto również w Wielkiej Brytanii. 

Niemiecki minister Karl Lauterbach zapewnił, że są szanse na opanowanie ewentualnej epidemii, jeśli odpowiednie działania zostaną podjęte szybko. 

Zobacz wideo Mieszkanie prawem, nie towarem. Co na to Konstytucja? [Next Station]

Etapy małpiej ospy. W jaki sposób rozwija się wysypka skórna u zakażonych?Małpia ospa w kolejnym kraju. We Francji wydano zalecenia dla medyków

Małpia ospa. Jakie są objawy

Symptomy choroby mają charakter łagodniejszy niż w przypadku ospy. Oprócz gorączki, bólu głowy i mięśni pojawia się też opuchlizna węzłów chłonnych, które nie występuje w przypadku ospy prawdziwej. 

Choroba ma charakter odzwierzęcy. Pierwsze przypadki zakażenia ludzi odnotowano w 1970 roku w centralnej Afryce. W 2018 roku pacjenta z małpią ospą zdiagnozowano w Wielkiej Brytanii.

Najbardziej charakterystycznym objawem infekcji objawia, są bolesne, wypełnione płynem pęcherzy. Pojawić mogą się też, dreszcze, kaszel, ból głowy, gardła. Wirus przenosi się z człowieka na człowieka drogą kropelkową, przez blisku kontakt, używanie skażonych przedmiotów (klamek, sztućów), spanie w jednym łóżku. 

Małpia ospa nie była odpowiedzialna za spadki na amerykańskich giełdachMałpia ospa spowodowała spadki na giełdach? Powód może być inny. "Nie wywoła kolejnej pandemii"

Małpia ospa w krajach Europy. Przypadki zakażenia we Włoszech i Szwecji. 

W czwartek przypadki pojawienia się małpiej ospy odnotowano w kolejnych europejskich krajach od. Pierwszy przypadek potwierdzono we Włoszech i Szwecji. W Hiszpanii ogłoszono alert sanitarny w związku z potwierdzeniem kolejnych siedmiu zakażeń wirusem oraz podejrzeniem zachorowania u kolejnych 23 osób.

Pierwsze zakażenie małpią ospą potwierdzono również w Szwecji. Według informacji, które przekazała dr Klara Sonden ze Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego, cytowana przez dziennik "Alfonbladet", osoba, u której potwierdzono zakażenie wirusem, nie jest poważnie chora, ale znajduje się pod opieką.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: