Nadpłata kredytu, czyli myk na rządowe wakacje kredytowe. Sprawdzamy, czy to się opłaca

Stopy procentowe w ciągu zaledwie kilku miesięcy urosły do poziomu, który spędza sen z powiek wielu kredytobiorcom. Nic dziwnego, skoro raty za mieszkania wzrosły nawet dwukrotnie. Czy wakacje kredytowe, które zaoferował rząd, są rozwiązaniem? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to Bartosz Turek, ekspert HRE Investments.
Zobacz wideo "Studio Biznes" o wakacjach kredytowych. Polacy skorzystają?

Polacy, którzy cierpią przez niezwykle wysokie raty kredytów hipotecznych, wkrótce będą mogli odczuć finansową ulgę. Rząd ma bowiem dla nich hojny prezent. Wakacje kredytowe przewidują bowiem, że łącznie przez osiem miesięcy nie trzeba będzie płacić rat. Zostaną przesunięte na koniec okresu zobowiązania - za 20-30 lat. 

Wakacje kredytowe. Superprezent czy niedźwiedzia przysługa? Ekspert wyjaśnia

Czy prezent od rządu nie okaże się czasem niedźwiedzią przysługą? Czy banki na osoby, które sięgnęły po nowy instrument, będą patrzeć bardziej podejrzliwie? Łukasz Kijek spyta o to w programie "Studio Biznes". Bartosz Turek z HRE Investments wyjaśni, czy wakacje kredytowe oznaczają tak naprawdę nadpłacanie kredytu. Kowalski na tym zyskuje, czy traci?

Czy dla osób, które faktycznie potrzebują wsparcia, rozwiązanie stanowi wymierną pomoc? Zapraszamy do obejrzenia programu. Bartosz Turek omówi nowy projekt rządu na konkretnym przykładzie - kredycie zaciągniętym na 25 lat opiewającym na 300 tysięcy złotych.

"Dlaczego?". Nowy program rusza w Gazeta.pl

Kolejnym gościem "Studia" będzie Sebastian Wasilewski, twórca programu "Dlaczego". Emisja pierwszego odcinka już w sobotę na stronach Gazeta.pl. Nowa produkcja naszego portalu w przystępny sposób objaśni widzom naukowe zagadnienia. Scenariusz każdego odcinka programu jest konsultowany z naukowcami z Politechniki Gdańskiej.

W "Studiu Biznes" nie zabraknie też mocnego akcentu ekonomicznego. Redakcja Moto.pl w swoim garażu pod lupę bierze wyjątkowy samochód. Jak sprawdza się Lexus NX350? 

Więcej o: