Godziny otwarcia sklepów - 15, 16 i 17 czerwca. Gdzie w Boże Ciało zrobimy zakupy?

16 czerwca obchodzimy Boże Ciało - czy tego dnia obowiązuje zakaz handlu? W których sklepach możemy zrobić zakupy w środę, czwartek i piątek?

W czwartek 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie znaną jako Boże Ciało. Czy tego dnia zrobimy zakupy? Co w przypadku 15 i 17 czerwca? Które sklepy będą wówczas otwarte i do której godziny?

Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Godziny otwarcia sklepów - środa 15 czerwca 2022 r.

W środę sklepy będą funkcjonować w standardowych lub wydłużonych godzinach otwarcia - nawet do godziny 23:00. Na wydłużone godziny zdecydowały się między innymi sklepy Polomarket, które 15 czerwca mają być czynne do godziny 22:00. W sklepach: Biedronka, Lidl Netto, Kaufland, Aldi i Dingo placówki będą otwarte do godziny 22:00 lub 23:00. 

Boże Ciało 2022. Czy sklepy są otwarte w Boże Ciało?

W Boże Ciało obowiązuje w Polsce ustawowe ograniczenie handlu. Zgodnie z przepisami większość ze sklepów nie będzie tego dnia czynna. Nie oznacza to jednak, że nie uda nam się zrobić w czwartek drobnych zakupów. Zakaz handlu nie obowiązuje bowiem:

  • w sklepach, w których za ladą stanie właściciel (między innymi: Żabkach, Carrefourach Express, Fresh-marketach, Lewiatanach, osiedlowych sklepikach);
  • w sklepach na dworcach, lotniskach i w strefach wolnocłowych;
  • na stacjach paliw;
  • w niektórych aptekach;
  • w lokalach gastronomicznych (w dowozie i na wynos).

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Godziny otwarcia sklepów - piątek 17 czerwca 2022 r.

W piątek działanie sklepów powinno wrócić już do normalności. Zakupy zrobimy więc w standardowych godzinach. Warto jednak pamiętać, że dwa dni później, w niedzielę, większość sklepów będzie zamknięta. Warto więc odpowiednio się przygotować i zrobić większe zakupy zawczasu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: