Kuriozalne słowa ministra Adamczyka. "Inwestycje drogowe są tam, gdzie samorządowcy wierzą w PiS"

- Na odwagę samorządowców, wójtów, burmistrzów, starostów, nakłada się wsparcie rządowe. Można powiedzieć, że dzięki wsparciu rządu PiS, wszędzie tam, gdzie samorządowcy wierzą w rząd PiS, realizowane są inwestycje drogowe - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk

- W miejscach takich jak to, widać dokładnie, jak funkcjonują rządowe programy wsparcia samorządów - mówił w sobotę Adamczyk. Minister infrastruktury oraz premier Mateusz Morawiecki byli w Ostrowie w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie), gdzie oddano do użytku wyremontowany most na rzece Dunajec.

Mateusz Morawiecki - zdjęcie archiwalne Mateusz Morawiecki skrytykował "Polski Ład": To mitręga dla księgowych

Adamczyk mówił o inwestycjach i wierze w rząd PiS. "Na odwagę samorządowców nakłada się wsparcie rządowe

- Rządowe programy, które zostały przygotowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, przyjęte przez parlament, już działają, dzięki tym programom w trakcie realizacji jest wiele inwestycji - dodał.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Minister infrastruktury wskazał, że "ponad 14 tys. km dróg gminnych i powiatowych to efekt rządowego programu, który wspiera inwestycje na drogach gminnych i powiatowych. - Każdy region i każda gmina w Polsce ma prawo do rozwoju. W każdej gminie powinny zostać i są przebudowywane drogi gminne, przebiegające przez nie drogi powiatowe. Do niedawna nie było to możliwe, bo w kasach gmin często brakowało pieniędzy - podkreślił.

Jak mówił dalej, "na odwagę samorządowców, wójtów, burmistrzów, starostów, nakłada się wsparcie rządowe". - Można powiedzieć, że dzięki wsparciu rządu PiS, wszędzie tam, gdzie samorządowcy wierzą w rząd PiS, realizowane są inwestycje drogowe - powiedział Adamczyk.

Mateusz Morawiecki (zdjęcie ilustracyjne) Mateusz Morawiecki ujawnił, jakie kupił obligacje. "Podzieliłem to po 2,3 mln zł"

Z kolei obecny na miejscu premier Mateusz Morawiecki mówił o "tworzeniu Polski równych szans". - Wiemy dobrze, że bez udziału budżetu państwa niewiele da się zrobić, zwłaszcza kiedy często brakowało nawet na wkład własny - mówił szef rządu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Premier zarabia na inflacji? Kidawa- Błońska: Nie możemy się dowiedzieć, jak wyglądało zeznanie majątkowe premiera
Więcej o: