Wakacje 2022. Itaka odwołuje niektóre wycieczki - gdzie? Biuro podało listę, to popularne kierunki

Klienci biura Itaka mierzą się w ostatnich dniach z wieloma utrudnieniami. Z powodu strajku pracowników oraz braku personelu, wiele lotów się nie odbywa, a podróżujący są o tym informowani w ostatniej chwili. Znane są już kierunki, na których turyści mogą spodziewać się utrudnień.

Branża lotnicza w Polsce i na świecie przechodzi w ostatnim czasie poważny kryzys. Nie chodzi o brak klientów, a o brak pracowników. Z tego powodu część lotnisk ograniczyło liczbę lotów. Cierpią na tym podróżujący, którzy w ostatnim momencie dowiadują się o odwołanej wycieczce. Jakich kierunków to dotyczy najczęściej?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bon turystyczny Bon turystyczny 2022. Nawet 1000 zł na wakacje dla dziecka. Do kiedy?

Wakacje 2022. Itaka odwołuje część lotów

Przedstawiciel biura podróży Itaka Piotr Henicz podczas rozmowy z dziennikarzem RMF FM przyznał, że odwołano około 5-10 proc. z zaplanowanych przez biuro Itaka wycieczek. Pracownicy biura na bieżąco informują o odwoływanych lotach, a niektóre z nich daje się zorganizować dzięki innym trasom. Pozostałym klientom są proponowane inne terminy wyjazdu lub zwrot środków.

Itaka poinformowała o zaistniałych problemach w piątek 24 czerwca w mediach społecznościowych. Przekazano wówczas, że klienci mogą liczyć na pewne rekompensaty. "Wszystkim Klientom, którzy są objęci anulacją przelotów, proponujemy oferty alternatywne z możliwością zmiany bez dopłaty różnicy w cenie w wysokości 20 proc. ceny całkowitej anulowanej imprezy. Klientom, którzy nie zdecydują się na skorzystanie z propozycji zastępczych, gwarantujemy zwrot wpłaconych środków w trybie pilnym" - czytamy w oświadczeniu.

Wakacje 2022. Odwołane loty w lipcu i sierpniu - problemy z lotami do Amsterdamu czy Londynu

Nadchodzący sezon wakacyjny będzie wyjątkowo trudny i problematyczny - przyznają przedstawiciele branży turystycznej. Z powodu pandemii oraz ograniczeń dotyczących przemieszczania się, pracownicy portów lotniczych tracili pracę, co teraz skutkuje brakiem pracowników.

Polskie linie LOT odwołują niektóre zaplanowane loty. W ostatnich dniach podróżujący do i z Amsterdamu czy Londynu musieli zrezygnować z wycieczki. Połączenia w lipcu i sierpniu zostały już w większości odwołane. PLL LOT przekazał, że spośród trzech rejsów dziennie w tych miesiącach, jeden z nich się nie odbędzie. Poinformowano również, że mniejsza ilość połączeń wynika z "ograniczenia operacyjnego portów lotniczych Amsterdam-Schiphol oraz Londyn-Heathrow".

"Informujemy, że odwołaliśmy rejsy do Amsterdamu w dniach: 3-4.07, 12-13.07, 28-29.07, 31.07-01.08, 15-16.08, 27-28.08. Anulowane rejsy to wieczorne połączenie - LO269 i poranny rejs powrotny do Warszawy - LO264" - informowało Biuro Prasowe PLL LOT w rozmowie z portalem rynek-lotniczy.pl.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Z najnowszych ustaleń Radia ZET wynika, że anulowane loty dotyczą wakacji w Egipcie, Dżerbie, Zakynthos czy Gran Canarii. Problem dotyczy również podróżujących, którzy nie mogą wrócić do kraju z wakacji. - Tym klientom, którzy nie mogą wrócić samolotem czarterowym do Polski, proponujemy przedłużenie pobytu, powrót inną linią lub przez inne lotnisko - przekazał reporterowi Radia ZET Piotr Henicz z Itaki.

W przyszłym tygodniu sytuacja powinna się ustabilizować, a problemy zostaną zażegnane. - Siatka połączeń zostanie dostosowana do możliwości linii lotniczych i liczę, że do końca sezonu nie będzie sytuacji z koniecznością anulowania wakacyjnych wyjazdów - dodaje Henicz.

Więcej o: