Prezes PGE: Ta zima będzie bardzo trudna. Oszczędzajcie energię

- Apelujemy do naszych klientów, aby oszczędzali energię, żebyśmy nie mieli problemów z niedoborem ciepła, energii elektrycznej w zimie - mówił podczas III Kongresu Kogeneracji w Kazimierzu Dolnym prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) Wojciech Dąbrowski. Zapewniał również o bezpieczeństwie energetycznym Polski.

Prezes PGE mówił o kryzysie energetycznym, którego skutki odczuwają zarówno Polacy, jak i obywatele na całym świecie. Dąbrowski tłumaczył, że takiego kryzysu nie było od co najmniej 40 lat, a mimo to Polska elektroenergetyka i ciepłownictwo chcą się dekarbonizować i transformować - relacjonuje TVN 24 BiS. Dąbrowski apelował do polityków UE o uwzględnienie polskiej specyfiki produkcji ciepła.  

Zobacz wideo PGE przedstawia się jako "lider zielonej zmiany". A jak jest naprawdę?

Energia elektryczna. Prezes PGE: bezpieczeństwo energetyczne priorytetem 

- Dzisiaj priorytetem jest bezpieczeństwo energetyczne, suwerenność energetyczna. Tym powinniśmy się kierować i tym powinni się także kierować politycy UE, którzy w ramach solidarności europejskiej powinni uwzględniać specyfikę poszczególnych krajów - mówił prezes PGE, cytowany przez portal wnp.pl.  

"Polską specyfiką", według Dąbrowskiego, ma być rozbudowany system ciepłowniczy. Unia Europejska jednak regularnie zmienia regulacje związane z ciepłownictwem z powodu polityki klimatycznej oraz kryzysu energetycznego wywołanego wojną w Ukrainie. Prezes PGE tłumaczył, że zmiana celów klimatycznych wiąże się ze zmianą technologii, na co potrzeba dużych nakładów finansowych, co z kolei wpływa na wyższe ceny energii i ciepła.  

- Jako polskie przedsiębiorstwa stoimy na stanowisku, że tempo zmian musi być dostosowane do naszych możliwości, do możliwości naszego kraju - mówił, cytowany przez TVN 24 BiS.  

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Elektrociepłownie. Prezes PGE: apelujemy o oszczędzanie energii

Wojciech Dąbrowski podczas kongresu w Kazimierzu Dolnym zapewniał także o polskim bezpieczeństwie energetyczny. Polska ma być połączona z systemem europejskim, jeśli chodzi o energię elektryczną. A jeżeli chodzi o ciepło, to wytwarzane jest lokalnie, dzięki czemu, jeżeli nie dojdzie do "sytuacji nadzwyczajnych", możemy być spokojni o przyszłość.  

Mimo to zaapelował do klientów Polskiej Grupy Energetycznej o oszczędzanie energii, ponieważ w zimę sytuacja może być trudniejsza.  

- Nie oszukujmy się, ta zima będzie bardzo trudna. Apelujemy do naszych klientów, aby oszczędzali energię, żebyśmy nie mieli problemów z niedoborem ciepła, energii elektrycznej w zimie - powiedział Dąbrowski, cytowany przez portal wnp.pl.

Więcej informacji z gospodarki i świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: