Ile zarabia Piotr Kraśko, a ile Danuta Holecka? Zarobki prezenterów telewizyjnych [LISTA]

Zarobki polskich prezenterów telewizyjnych robią wrażenie. Na najwyższe stawki mogą liczyć czołowi dziennikarze. Jakie wynagrodzenie dostaje Piotr Kraśko, Danuta Holecka lub Michał Adamczyk? Okazuje się, że liderem jest twarz TVN-u.

Prezenter telewizyjny jest na tzw. pierwszej linii radia czy telewizji. Do jego obowiązków należy m.in. przedstawianie wiadomości lub informacji, a także pełnienie funkcji gospodarza danego programu. Zawód ten łączy w sobie zadania typowe dla spikera, konferansjera, aktora oraz dziennikarza. Pensje na tym stanowisku wahają się od 20 do nawet 40 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Dochody jednak są zależne od stażu pracy oraz popularności danego dziennikarza.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo TVP Info prowokuje Tuska. "Ja nie wybierałem się na defiladę do Moskwy"

Zarobki polskich prezenterów telewizyjnych. Ile zarabiają "twarze" serwisów informacyjnych?

Najwięcej, bo aż 70 tys. zł miesięcznie ma zarabiać Piotr Kraśko, związany z telewizją TVN - podaje "Super Express". Odrobinę mniej zarabia Danuta Holecka. W TVP otrzymuje do 40 tys. zł "na rękę". Podobna ma być także wysokość pensji Michała Adamczyka. Prezenter TVP Info, Michał Rachoń, ma zarabiać miesięcznie nawet do 25 tys. zł miesięcznie, a Adrian Klarenbach 35 tys. zł.

Przypominamy, że Piotr Kraśko był ostatni raz gospodarzem "Faktów po Faktach" 10 czerwca. Tego samego dnia portal TVP Info poinformował, że prezenter w latach 2012-2017 nie składał zeznań podatkowych. "Wstępna analiza JPK wykazała, że w tym okresie z samej tylko działalności gospodarczej mógł zarobić 2,8 mln. Dodatkowo z etatu telewizyjnego zarobił ponad 700 tys." - pisali wówczas. Kraśko odpowiedział na zarzuty na Instagramie. Potwierdził, że uregulował wszystkie zobowiązania.

TVP. Wydatki na wynagrodzenia poszły w górę

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, Telewizja Polska zwiększyła środki przeznaczone na wynagrodzenia. Wzrosły one z poziomu 545,19 do 592,2 mln zł. Pociągnęło to za sobą wzrost wydatków na ubezpieczenia społeczne - z 87,64 do 94,1 mln zł. Jednocześnie firma dokonała cięć. W porównaniu z planem na ub.r. o 66,7 mln zł obcięto wynagrodzenia, o 31,6 tys. zł - honoraria pracowników i współpracowników.

Więcej na ten temat w artykule:

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: