KPRM usunęło wpis ze "złotą" radą premiera. "Czy to znaczy, że rodacy mają już nie ocieplać domów?"

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Boronowie radził, by ocieplić domy przed sezonem grzewczym. Kancelaria Premiera uznała, że to idealny cytat, by podzielić się nim na Twitterze. Po krytyce, z jaką spotkały się słowa premiera, wpi jednak usunięto.

Mateusz Morawiecki w środę na spotkaniu z mieszkańcami Boronowa mówił o rosnących cenach paliw, które odczujemy zwłaszcza w okresie grzewczym. - To będzie trudna jesień i zima - Władimir Putin się o to postarał. Europa jest zależna energetycznie od Rosji. My się uniezależniliśmy, ale też odczuwamy wysokie ceny energii - przekonywał.

Zobacz wideo Piotr Siergiej: Przez pierwsze 2 lata program "Czyste Powietrze" był dysfunkcyjny

KPRM usuwa cytat z premiera Morawieckiego po krytyce

Mateusz Morawiecki apelował też, żeby przygotować się na sezon grzewczy. - Wiemy, że domy, w których mieszkamy, wymagają ocieplenia. Dziś po ataku Rosji na Ukrainę szczególnie są odczuwalne wzrosty cen energii. Dlatego warto korzystać z takich programów jak Czyste Powietrze - apelował szef rządu. - Postarajcie się ocieplić domy w miarę możliwości jeszcze przed tym sezonem grzewczym - zaznaczył premier cytowany przez rp.pl.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Ostatnie zdanie profil KPRM na Twitterze postanowił wyróżnić i wrzucić na swoją tablicę. To spotkało się ze sporą krytyką. Senator Krzysztof Brejza podsumował to słowami "Styropian plus".

Krytyka okazała się na tyle duża, że profil KPRM postanowił usunąć kontrowersyjny wpis. Również za ten ruch dostało się Kancelarii Premiera. 

"Czy ktoś w KPRM może wytłumaczyć, dlaczego ten wpis zniknął po paru godzinach? Czy to oznacza, że rodacy Mateusza Morawieckiego mają jednak nie ocieplać swoich domów?" - pisze Maciej Bąk, reporter Radia ZET.

"Nic tak dobrze nie robi popularności wpisów, jak ich usuwanie..." - dodał Klaudiusz Slezak z Radia Nowy Świat. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

 

Więcej o: