Polski biznes ofiarny dla Ukrainy. Teraz powstaje specjalny raport. Też można pomóc!

UN Global Compact Network Poland przygotowuje raport na temat skali i znaczenia wsparcia polskiego biznesu dla Ukrainy. Zachęca firmy do wypełniania ankiety - czas jest tylko do 18 sierpnia. Raport z badania zostanie zaprezentowany podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku już we wrześniu br.

Zebrane i przekazane miliony złotych wsparcia finansowego i materialnego, do tego mnóstwo wszelakich innych działań - m.in. udostępnione lokale, transport, wsparcie prawne, usługi tłumaczeń, praca.  Skala i znaczenie polskiego wzmożenia firm w zapewnieniu pomocy humanitarnej Ukraińcom po bestialskim ataku Rosji na ich ojczyznę jest bardzo duża. 

No właśnie - ale jaka konkretnie? Tego dowiedzieć planuje się UN Global Compact Network Poland. To polskie biuro inicjatywy UN Global Compact, działającej od egidą Sekretarza Generalnego ONZ i zrzeszającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W tym właśnie celu UN Global Compact Network Poland zachęca wszystkie przedsiębiorstwa działające w Polsce i Ukrainie, które udzieliły wsparcia w jakimkolwiek zakresie, do udziału w specjalnej ankiecie. Link do niej dostępny jest pod adresem firmydlaukrainy.pl.

Ankietę można wypełniać do 18 sierpnia br. Zawiera pytania m.in. o adresatów pomocy (np. osoby prywatne, instytucje, organizacje pozarządowe itd.) czy jej charakter i szacunkową wartość. Dotyczy także ewentualnych planów (dalszego) wsparcia w przyszłości.

Zobacz wideo Prezydent Andrzej Duda nadał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi RP ambasadorowi Ukrainy w Polsce
  • Więcej o pomocy Ukrainie przeczytaj na stronie głównej Gazeta.pl

Raport zostanie zaprezentowany podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Wyniki badania trafią do Sekretarza Generalnego ONZ, ale nie tylko. Zostaną zaprezentowane w raporcie otwarcia podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku we wrześniu br. Raport dostępny będzie w kilku językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Ma być bazą wiedzy w przypadku kolejnych sytuacji kryzysowych dla całego świata.

Opracowanie będzie skupiało się głównie na formach wsparcia niesionych przez biznes z podziałem na kategorie: wielkość (mały, średni i duży biznes), branże, wkład finansowy, rzeczowy, obietnice wsparcia oraz odbiorcy pomocy (indywidualni, NGO, organizacje międzynarodowe, ONZ)

- wyjaśnia UN GCNP.

Ankietę można znaleźć na stronie firmydlaukrainy.pl.

  • Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina
Więcej o: