Wiadomo, na co TVP wyda ponad pół miliarda. Kurski: Telewizja publiczna musi mieć najwyższy standard

TVP wyda ponad 600 milionow na nową siedzibę Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wiadomo już, kto wygrał przetarg. TAI dostanie dwa budynki, z czego jednen ma liczyć dziesięć kondygnacji.

TVP ponad pół miliarda złotych wyda na nową siedzibę Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - ustalił portal Wirtualnemedia. Za realizację projektu będzie odpowiadać Korporacja Budowalna Doraco, której oferta została w zeszłym miesiącu uznana za najkorzystniejszą.

Zobacz wideo Starcie dziennikarza TVP z Tuskiem na konferencji. "Satysfakcjonuje mnie postępująca irytacja pańskich szefów politycznych"

 Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

TVP wybuduje nową siedzibę Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

Koszt realizacji budowy nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, wskazany przez Korporację Budowlaną Doraco to dokładnie 606,9 mln zł. W przetargu, ogłoszonym w sierpniu 2021 roku starowały jeszcze cztery firmy, które podały wyższe koszty realizacji zlecenia.

  • konsorcjum firm Adamietz (jako lider) i EBS BUD (jako partner) - 607,2 mln zł,
  • Mirbud - 626,1 mln zł,
  • Mostostal Warszawa - 632 mln zł,
  • PORR - 642,9 mln zł.

Na początku TVP miało wydać na nową siedzibę TAI 495,6 miliona zł. Po zapoznaniu się propozycjami firm startujących w przetargu budżet został zwiększony o ponad 100 milionów. Jak podają Wirtualnemedia.pl, w środę w zeszłym tygodniu TVP podpisała umowę z Doraco, wartość netto zamówienia (bez VAT) to 493,41 mln zł.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

TVP buduje nową siedzibę. Jak będzie wyglądać?

Nowa siedziba ma obejmować dw budynki. Pierwszy ma składać się z dwupiętrowego garażu podziemnego i pięciu naziemnych kondygnacji. Na dole mają się znaleźć dwa studia telewizyjne i towarzyszące im pomieszczenia socjalne i biurowe. Na pierwszym piętrze powstanie studio TVP sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików oraz kantyna pracownicza. Wyżej będą ulokowane pomieszczenia redakcyjne i montażowe. Trzecie piętro to studia przygotowane na potrzeby TVP3. Czwarte piętro będzie służyć na pomieszczenia biurowe, redakcyjne i konferencyjne.

Na parterze wyznaczono m.in. dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne, na pierwszym piętrze - studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików oraz kantynę pracowniczą, na drugim piętrze - pomieszczenia redakcyjne i montażowe, na trzecim - dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny i centrum danych, na czwartym piętrze - pokoje biurowe, redakcyjne oraz sale konferencyjne.

Drugi budynek będzie mieć 10 kondygnacji. Większość to pomieszczenia biurowe, gospodarcze i archiwa. Na najwyższym piętrze ma powstać studio panoramiczne z reżyserką. - Mamy XXI w. i telewizja publiczna musi mieć najwyższy standard, nie tylko dziennikarski, ale również i organizacyjny - komentował inwestycję prezes TVP Jacek Kurski. 

***********************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: