Długi weekend. PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi na popularnych trasach

Spółka PKP Intercity zapowiedziała uruchomienie dodatkowych składów, które będą kursować w czasie długiego weekendu. Pojawią się na najpopularniejszych trasach wakacyjnych.

Jak informuje przewoźnik, najwięcej dodatkowych pociągów i składów o wydłużonych relacjach zostanie uruchomionych w poniedziałek 15 sierpnia.

15 sierpnia. Powrót pociągiem z Trójmiasta

Powrót z długiego weekendu w Trójmieście zapewnią dwa dodatkowe połączenia. Jedno z nich zostanie zrealizowane przez skład pendolino. Z Gdyni do Warszawy dodatkowe pociągi wyruszą w godzinach wieczornych. Wrocławianie, którzy zdecydują się spędzić długi weekend w Trójmieście, będą mogli skorzystać podczas powrotu z dodatkowego pociągu TLK "Lednica BIS", który wyruszy do Wrocławia w poniedziałek po południu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Poranny dojazd z Łodzi i Warszawy do Trójmiasta zapewni dodatkowy pociąg Intercity "Lazur BIS", startujący z Łodzi kilka minut po godz. 5 rano. To również dodatkowa opcja dla mieszkańców północnej części Polski, którzy przedłużony weekend spędzą w centralnej części kraju.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Długi sierpniowy weekend. Więcej pociągów, zmienione trasy

Warszawiacy spędzający ten czas na Warmii będą mogli skorzystać z dodatkowego pociągu "Mazury BIS", wyruszającego z Olsztyna po godz. 19. Dodatkowe składy pojawią się także na trasach Warszawa - Terespol (TLK "Skaryna BIS"), Kraków - Warszawa (TLK "Malinowski BIS"), oraz Wrocław - Kraków (TLK "Wyspiański BIS"). Pociągi jadące do stolicy Dolnego Śląska pojadą przez Częstochowę, dzięki czemu będą mogły obsłużyć wzmożony ruch pielgrzymów.

W wydłużonej relacji pojadą dwa pociągi, zapewniające dojazdy i powroty znad Morza Bałtyckiego: TLK "Lubomirski" - na co dzień kursujący pomiędzy Krakowem i Gdynią, 14 sierpnia zawiezie podróżnych aż do Kołobrzegu, a 15 sierpnia umożliwi powrót w tej samej, wydłużonej relacji; TLK "Zosia" - kursujący pomiędzy Łodzią i Warszawą, 15 sierpnia rano zapewni podróżnym dojazd do Trójmiasta, w drogę powrotną wyruszy z Gdyni tuż po 12:00.

Przewoźnik zapowiedział także wzmocnienie regularnie kursujących składów o dodatkowe wagony.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: