Długi weekend. PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi na popularnych trasach

Spółka PKP Intercity zapowiedziała uruchomienie dodatkowych składów, które będą kursować w czasie długiego weekendu. Pojawią się na najpopularniejszych trasach wakacyjnych.

Jak informuje przewoźnik, najwięcej dodatkowych pociągów i składów o wydłużonych relacjach zostanie uruchomionych w poniedziałek 15 sierpnia.

Zdjęcie ilustracyjneMagazyny gazu są pełne, ale małe. Zapas surowca starczy na dwa miesiące

15 sierpnia. Powrót pociągiem z Trójmiasta

Powrót z długiego weekendu w Trójmieście zapewnią dwa dodatkowe połączenia. Jedno z nich zostanie zrealizowane przez skład pendolino. Z Gdyni do Warszawy dodatkowe pociągi wyruszą w godzinach wieczornych. Wrocławianie, którzy zdecydują się spędzić długi weekend w Trójmieście, będą mogli skorzystać podczas powrotu z dodatkowego pociągu TLK "Lednica BIS", który wyruszy do Wrocławia w poniedziałek po południu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Poranny dojazd z Łodzi i Warszawy do Trójmiasta zapewni dodatkowy pociąg Intercity "Lazur BIS", startujący z Łodzi kilka minut po godz. 5 rano. To również dodatkowa opcja dla mieszkańców północnej części Polski, którzy przedłużony weekend spędzą w centralnej części kraju.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Długi sierpniowy weekend. Więcej pociągów, zmienione trasy

Warszawiacy spędzający ten czas na Warmii będą mogli skorzystać z dodatkowego pociągu "Mazury BIS", wyruszającego z Olsztyna po godz. 19. Dodatkowe składy pojawią się także na trasach Warszawa - Terespol (TLK "Skaryna BIS"), Kraków - Warszawa (TLK "Malinowski BIS"), oraz Wrocław - Kraków (TLK "Wyspiański BIS"). Pociągi jadące do stolicy Dolnego Śląska pojadą przez Częstochowę, dzięki czemu będą mogły obsłużyć wzmożony ruch pielgrzymów.

Inflacja rośnie, na zakupy trzeba wydawać coraz więcej.Inflacja najwyższa od ćwierć wieku i ma wciąż rosnąć. Polacy tną wydatki

W wydłużonej relacji pojadą dwa pociągi, zapewniające dojazdy i powroty znad Morza Bałtyckiego: TLK "Lubomirski" - na co dzień kursujący pomiędzy Krakowem i Gdynią, 14 sierpnia zawiezie podróżnych aż do Kołobrzegu, a 15 sierpnia umożliwi powrót w tej samej, wydłużonej relacji; TLK "Zosia" - kursujący pomiędzy Łodzią i Warszawą, 15 sierpnia rano zapewni podróżnym dojazd do Trójmiasta, w drogę powrotną wyruszy z Gdyni tuż po 12:00.

Przewoźnik zapowiedział także wzmocnienie regularnie kursujących składów o dodatkowe wagony.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: