PGG będzie dostarczać węgiel do punktów w całej Polsce. Ruszył nowy system sprzedaży

Węgiel kupiony w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej będzie można odebrać w składach spółki w całym kraju. Pierwsze dostawy do czterech punktów ruszają już 30 sierpnia. W kolejnych dniach ich liczba ma wzrosnąć do 20, a później objąć cały kraj. PGG na potrzeby nowego systemu sprzedaży stworzyła sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Dotychczas węgiel można było odebrać jedynie w kopalni.

Rosyjska napaść na Ukrainę i odpowiedź Zachodu na tę agresję wojsk Putina sankcjami, które uderzyły m.in. w import rosyjskiego węgla wyraźnie wpłynęły na cenę tego surowca. Od marca opał we w miarę przystępnych cenach można kupić w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej.   

Zobacz wideo Zabraknie węgla na zimę? Derski: Myślę, że tak

Ceny węgla. PGG zmienia system sprzedaży

Popyt na węgiel w sklepach PGG jest na tyle duży, że spółka zdecydowała się wprowadzić usługę transportu i wydawania węgla w punktach w całej Polsce. Pomysł ten przygotowywany od czerwca, gdy rozpoczęto poszukiwania partnerów do jego realizacji. 30 sierpnia sieć Kwalifikowanych Dostawców Węglowych (KDW) oficjalnie ruszyła.  

"PGG uruchamiając sieć własnych dostawców, wprowadza jednolity standard obsługi logistycznej w możliwie najniższych cenach transportu dla klienta finalnego" - informuje spółka. 

Zgodnie z zapowiedziami KDW będą wykonywać dostawy węgla do składów zlokalizowanych w rejonie miejsca zamieszkania klienta. Mają znajdować się w całej Polsce. Od wtorku działają już cztery takie składy sieci, a w najbliższych dniach ponad 20 dostawców PGG ma pojawić się w kolejnych województwach, m.in.: pomorskim, wielkopolskim, czy łódzkim

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Ceny węgla. PGG będzie sprzedawać węgiel w całej Polsce

"Sieć będzie systematycznie rozbudowywana o kolejne województwa i powiaty. Docelowo dostawcy PGG S.A. będą działać na terenie całego kraju" - przekazała spółka. 

Transakcja będzie wciąż realizowana przez sklep PGG. Odbiór zamówionego węgla będzie jednak łatwiejszy - bez konieczności samodzielnego organizowania transportu. Dotychczas węgiel trzeba było odebrać osobiście pojazdem przystosowanym do jego transportu lub skorzystać z usług firmy transportowej. W takim przypadku niezbędne było pełnomocnictwo dla przewoźnika.  

Teraz Kwalifikowani Dostawcy będą przewozić do składów węgiel kupiony w sklepie internetowym  i wydawać surowiec finalnym odbiorcom. Od początku poszukiwań partnerów do stworzenia KDW  postawiono przed przedsiębiorstwami jasne kryteria. Musiały one dysponować utwardzonym i zabezpieczonym składem węgla, legalizowaną wagą oraz odpowiednimi samochodami zdolnymi odebrać z kopalni węgiel i dostarczyć odbiorcom finalnym. 

Więcej o: