Prezes Grupy Azoty ZAK Paweł Stańczyk złożył rezygnację

Paweł Stańczyk złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Rezygnację złożył ze skutkiem na koniec dnia 11 września 2022 roku.

"Przyczyna rezygnacji nie została wskazana" - napisano w komunikacie spółki. Paweł Stańczyk złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki 31 sierpnia. Jednocześnie rada nadzorcza Grupy Azoty ZAK S.A. powiadomiła o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu spółki, z zamiarem powierzenia mu funkcji prezesa zarządu.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zakład Grupy Azoty w Tarnowie.Kolejny zakład grupy Azoty ogranicza produkcję nawozu. "Bezprecedensowe"

Grupa Azoty z powodu cen gazu ograniczyła produkcję nawozów

23 sierpnia Grupa Azoty powiadomiła o "ograniczeniu z dniem 24 sierpnia pracy instalacji do minimum, tj. do 43 proc. dla Jednostki Produkcyjnej Nawozy". Jak wyjaśniła spółka, decyzję podjęto w związku z "nadzwyczajnym i bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego".

Natomiast w kolejnym komunikacie, opublikowanym 29 sierpnia, spółka przekazała, że "pomimo czasowego ograniczenia produkcji w trzech spółkach Grupy Kapitałowej Grupa Azoty S.A., Grupa realizuje dostawy CO2 do swoich dotychczasowych klientów. Ograniczenie produkcji nawozów zostało zaplanowane w sposób zapewniający dostępność newralgicznych produktów, w tym m.in. ciekłego CO2, suchego lodu oraz wody amoniakalnej, niezbędnej do funkcjonowania energetyki zawodowej".

Zakłady Azotowe, otwarcie centrum badawczo rozwojowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, Tarnów, 29.10.2018 r.Grupa Azoty realizuje dostawy CO2 i suchego lodu. Zwiększyła produkcję

Grupa Azoty straciła prezesa. Kim jest Paweł Stańczyk?

Paweł Stańczyk, jak podaje Grupa Azoty, to doświadczony menedżer w sektorze energetyczno-paliwowym, na stanowiskach w randze dyrektora, członka zarządu i rady nadzorczej. W latach 2020-2021 był prezesem zarządu PGNiG Termika. Wcześniej był wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, wiceprezesem zarządu ds. rozwoju w Orlen Serwis S.A. oraz prezesem zarządu spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. (Grupa PERN). Zasiadał też w radzie dyrektorów w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Stańczyk w latach 2006-2016 był wiceprezydentem Ostrołęki (woj. mazowieckie), a w latach 2003-2006 był zastępcą dyrektora departamentu strategii i rozwoju regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Paweł Stańczyk jest absolwentem studiów menedżerskich MBA Energetyka na Uczelni Łazarskiego, stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Zobacz wideo Nowe surowce pomogą z kryzysem energetycznym? „Problem leży w konsumpcji"
Więcej o: