Bon turystyczny ma zostać przedłużony. Do kiedy? Obejmie przerwę świąteczną i ferie

Bon turystyczny, którego ważność upływa wraz z końcem września, zostanie przedłużony - zapowiedział wiceminister sportu Andrzej Gut-Mostowy. Dzieci będą mogły z niego skorzystać w trakcie przerwy świątecznej i ferii zimowych.

Bon turystyczny to dokument elektroniczny uprawniający do wydania 500 zł na każde dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze, a niewykorzystany, przepada. Świadczenie miało obowiązywać do końca września 2022 roku. Ma jednak zostać przedłużone. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny przedłużony do końca marca 2023 roku

Rodzice i opiekunowie z 4,3 mln przyznanych bonów turystycznych, aktywowali blisko 3,8 mln. Wciąż jednak pozostało około 500 tys. bonów nieaktywnych - podaje RMF FM. Na sfinansowanie świadczenia zostało jeszcze do wykorzystania ok. 800 milionów złotych. Dodatek będzie przedłużony do końca marca 2023 roku.

- Ma to być dołączone do jednej z tych ustaw, które będą procedowane na tym posiedzeniu Sejmu. Dzisiaj o godzinie 14 będzie komisja. Wydaje się, że sprawa nie jest kontrowersyjna, bo wszyscy oczekują, że bon będzie dalej funkcjonował. Wydaje się, że tutaj nie będzie żadnych problemów - powiedział w piątek (2 września) reporterowi RMF FM wiceminister sportu Andrzej Gut-Mostowy.

Jak aktywować bon turystyczny? Instrukcja

Bon turystyczny można aktywować jedynie na internetowej Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoby uprawnione, które chcą skorzystać ze świadczenia, muszą wykonać kilka czynności:

  1. zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego,
  2. w zakładce "Ogólny" wybrać opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon",
  3. zaczekać, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na wskazany przez świadczeniobiorcę numer telefonu lub adres e-mail.
Więcej o: