Wszystko, co musisz wiedzieć o rachunkach za prąd i ogrzewanie. Ekspert wylicza i wyjaśnia

Polacy szykują się na jeden z największych kryzysów energetycznych w historii. Na potęgę drożeją węgiel, gaz, energia elektryczna. Rząd uruchomił już dopłaty, ale czy nie będą one czasem kroplą w morzu potrzeb? Łukasz Kijek spyta o to eksperta. "Studio Biznes" sprawdzi też, czy Polska ma szansę stać się wodorowym eldorado. O szczegółach opowie Jacek Pawlak, prezes Toyota Central Europe.
Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta o ceny prądu i dopłaty na węgiel

Sezon grzewczy właśnie się rozpoczyna i coraz więcej Polaków z zaniepokojeniem spogląda na ceny energii elektrycznej, gazu, węgla i innych surowców wykorzystywanych do ogrzewania. Rząd obiecuje, że przeciętny obywatel kraju nie odczuje drastycznych podwyżek. Dodatek energetyczny w wysokości nawet kilku tysięcy złotych nie zrekompensuje jednak wszystkich wydatków, które będziemy musieli ponieść w nadchodzącym sezonie.

Polacy zapłacą fortunę za ogrzewanie i prąd? "Studio Biznes" pyta

Wiele wskazuje na to, że więcej zapłacimy nie tylko za ciepłą wodę i ciepłe kaloryfery, ale również za energię elektryczną pobieraną z gniazdek. Ile wyniosą dopłaty do ogrzewania? Kto może na nie liczyć? Jak bardzo wzrosną rachunki za prąd w przyszłym roku? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to  Bartłomiej Derski z portalu. WysokieNapiecie.pl.

Sport przyjrzy się meczom polskiej kadry. Gościem programu będzie Dominik Wardzichowski, który opowie o tym, jak kadra radzi sobie w Lidze Narodów (w czwartek- mecz z Holandią, w niedzielę - z Walią). Zdamy też relację z wizyty w knajpie Arkadiusza Milika. 

Ceny węgla i paliw, zdjęcie ilustracyjneWęgiel znów tanieje, paliwa coraz tańsze

Samochody elektryczne zasilane wodorem mają sporo zalet? Sprawdzamy

W programie nie zabraknie też akcentu motoryzacyjnego. Jacek Pawlak, prezes Toyota Central Europe opowie, czym są w praktyce samochody na wodór. Czy to właśnie one są przyszłością branży? Gdzie je "tankować"? Czy zasięg samochodów wodorowych jest podobny do zasięgu aut elektrycznych? Polska wodorowym eldorado? Odpowiedź na to pytanie padnie w programie. 

W "Studiu Biznes" nie zabraknie też wizyty w świecie technologii. Daniel Maikowski opisze swoje wrażenia z używania najnowszego iPhone'a i to w "najbogatszej" wypuszczonej na rynek wersji. Emisja jak zwykle w środę o godzinie 12 na stronie głównej Gazeta.pl. 

Jacek Sasin zapewnia, że państwowe spółki zaprzestaną importu węglaCzy Polska eksportuje węgiel? Sasin: "Opozycja mówi przekazem z Kremla"

Więcej o: