Wszystkich Świętych 2022. Jak będą otwarte sklepy i urzędy 31 października? Są zmiany

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, sklepy oraz urzędy wprowadziły zmiany w godzinach funkcjonowania. W jakich godzinach będziemy mogli zrobić zakupy w poniedziałek 31 października?

W związku z tym, że tegoroczne obchody dnia Wszystkich Świętych przypadają we wtorek 1 listopada, wiele osób zdecydowało się skorzystać z dnia wolnego w poniedziałek. Będzie to miało wpływ na funkcjonowanie urzędów czy wielu sklepów.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wszystkich Świętych 2022. Drożyzna dotarła na cmentarze? Emeryci: Nie narzekamy, nie płaczemy

Wszystkich Świętych 2022. W jakich godzinach będą otwarte sklepy 31 października?

W poniedziałek 31 października około 1,8 tys. sklepów sieci Biedronka będzie otwartych do godz. 23 lub dłużej - dotyczy to w szczególności dużych miast. Pozostałe punkty mogą być czynne do godz. 22 - informuje businessinsider.com.pl. Dokładne informacje podano na stronach dyskontu, wraz z podziałem na konkretne miejscowości.

Pozostałe sieci sklepów spożywczych nie zadeklarowały dłuższych godzin otwarcia. Będą więc działały tak, jak w każdy dzień powszedni. Nieco krócej natomiast mogą być czynne mniejsze sklepy, które nie są zrzeszone w wielkich sieciach. Oczywiście 1 listopada każdy dyskont będzie zamknięty, oprócz sklepów franczyzowych, takich jak Żabka - decyzja dotycząca godzin zależy wtedy od konkretnego właściciela. 2 listopada w każdym z nich obowiązują standardowe godziny otwarcia.

W poniedziałek 31 października godziny otwarcia mogą się również zmienić w lokalach fryzjerskich czy kosmetycznych. Warto również zwrócić uwagę na czas otwarcia siłowni czy basenów, które mogą zmienić czas swojej dostępności - również 1 listopada.

Wszystkich Świętych. Jak będą działać urzędy 31 października?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał, że placówki oraz Centrum Obsługi Telefonicznej będą czynne 31 października do godz. 15. Jak informuje portalsamorzadowy.pl, w poniedziałek "zamknięte będą urzędy gminne i miejskie m.in. w Konstancinie, Nidzicy, Wiśle, Śmiglu, Zbicznie, Opocznie, Ostrorogu i Janowicach Wielkich. Nieczynne będą też niektóre starostwa powiatowe, a wraz z nimi mieszczące się w nich punkty paszportowe. Tak będzie np. w Cieszynie. Dzień wolny od pracy będzie mieć 31 października też wiele innych urzędów, np. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie. We Wrześni urząd miasta nie będzie pracował za wyjątkiem urzędu stanu cywilnego, który ma być czynny w sprawach rejestracji zgonu, ale tylko w godzinach 10-13. W Zduńskiej Woli urząd miasta 31 października będzie nieczynny, ale w zamian za to ma być otwarty w sobotę 5 listopada" - informuje portal.

Są jednak takie miejsca, w których urzędy będą funkcjonować w normalnych godzinach. Będzie tak w przypadku "m.in. Urzędu M. St. Warszawy i urzędów warszawskich dzielnic, Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego czy Urzędu Gminy Jakubów na Mazowszu" - podaje portalsamorzadowy.pl. Warto więc wcześniej się upewnić, czy urząd, do którego się wybieramy, będzie czynny 31 października.

Więcej o: