Galopująca drożyna i widmo recesji. Jak ciężkie będą nadchodzące miesiące?

Inflacja wystrzeliła do poziomu, którego ekonomiści nie widzieli od ćwierćwiecza. Pomimo zapowiedzi prezesa NBP Adama Glapińskiego nie osiągnęła "płaskowyżu". Pnie się dalej. Co czeka Polaków i ich portfele? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to Jacek Rostowski, były minister finansów. Spytamy też o brak środków z KPO i kurs złotego.
Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta Jacka Rostowskiego o inflację

31 października, kiedy większość Polaków była zajęta sprawami związanymi z dniem Wszystkich Świętych, Główny Urząd Statystyczny opublikował kluczowe dane dotyczące polskiej gospodarki. Po raz kolejny okazały się one druzgoczące. Inflacja w Polsce w październiku wyniosła bowiem 17,9 proc. rok do roku. Odczyt jest najwyższy od niemal 26 lat. I kompletnie rozmija się z wizją prezesa NBP Adama Glapińskiego, który mówił o inflacyjnym "płaskowyżu".

Dokąd zaprowadzi nas inflacja? Jacek Rostowski gościem programu "Studio Biznes"

Co dalej? Jakie konsekwencje finansowe czekają Polaków, budżet państwa, złotego skoro państwo nie zdejmuje nogi z gazu socjalnych wydatków? Łukasz Kijek o inflacji porozmawia w programie "Studio Biznes". Swoimi opiniami i wątpliwościami podzieli się Jacek Rostowski, były wicepremier i były minister finansów.

Jak inflacja wpłynie na nasze wydatki? Co jeszcze grozi finansową katastrofą - słabnący kurs polskiej waluty, brak wypłat z KPO, a może perspektywa wstrzymania części funduszy? Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu.

"Top Tech" bierze na warsztat iPhone'a 14

W kolejnym odcinku cyklu Top Tech Daniel Maikowski sprawdzi, jak działa iPhone 14. Czy to naprawdę  iPhone 13 na sterydach? Na pewno pod względem ceny, która osiągnęła - w najdroższym z wariantów - poziom ok. 15 tys. zł. 

Studio Biznes sprawdzi też, czy e-sport może być źródłem fortuny. Jak wygrać miliony dolarów biorąc udział w jednym turnieju? Jak rozwija się e-sport w Polsce i czemu inwestuje w niego Marcin Gortat czy Dawid Podsiadło? Wyjaśnimy to w kolejnym odcinku programu "Studio Biznes". 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: