Rosja. Drukarnia w Tuła produkuje kartki na żywność. "Powrót do ZSRR"

Drukarnia w rosyjskim mieście Tuła drukuje kartki na żywność. Lokalne władze potwierdziły, że trwają prace nad aktualizacją dokumentów dotyczących zaopatrzenia ludności w żywność i produkty nieżywnościowe.

Jeden z pracowników drukarni w Tuła, rosyjskim mieście położonym w podmoskiewskim zagłębiu węglowym, zamieścił w mediach społecznościowych nagranie przedstawiające produkcję kartek na żywność i nie tylko. Talony są drukowane na mięso i produkty mięsne, mleko i produkty mleczne, ryby i produkty rybne oraz sól spożywczą.

Kenia. Transport zboże statkiem Eaubonne po zadokowaniu w porcie Mombasa. Statek przypłynął z ponad 53 tonami pszenicy do użytku komercyjnego w Kenii i nabytej w ramach Black Sea Grain Initiative, porozumienia ułatwiające eksport ukraińskiego zboża i artykułów spożywczych przez Morze Czarne. 26 listopada 2022 r.Bloomberg: Rosja wywiozła z Ukrainy pszenicę wartą miliard dolarów

Rosja. Drukarnia w Tuła produkuje kartki na żywność. Władze tłumaczą: Aktualizacja dokumentów 

Sprawę opisały rosyjskie media. Lokalna agencja Tuła Pressa, powołując się na komentarz Ministerstwa Przemysłu i Handlu Regionu Tuła podaje, że drukarnia otrzymała zamówienie na produkcję kartek na żywność i produkty nieżywnościowe.

- Ministerstwo Przemysłu i Handlu Regionu Tuła pracuje nad aktualizacją dokumentów dotyczących zaopatrzenia ludności w żywność i produkty nieżywnościowe. Takie prace są przewidziane w obowiązujących przepisach i są planowane - wyjaśniły władze, których słowa cytuje Tuła Pressa.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Flaga ZSRRRosja. Komuniści chcą przywrócenia flagi ZSRR. Jest projekt ustawy

"Rosja może wprowadzić kartki na żywność"

Doniesienia o drukowaniu kartek w Tuła, mieście zamieszkiwanym przez ok. pół miliona ludzi, komentowały ukraińskie media. "Powrót do ZSRR" - ocenia kanał "Ukraina Sejczas".

"Rosja z każdym dniem coraz bardziej przypomina późną wersję Związku Radzieckiego. Wkrótce w kraju mogą zostać wprowadzone kartki na żywność" - pisze z kolei ukraiński serwis Dialog. Zauważa, że wiceminister przemysłu i handlu Wiktor Jewtuchow przewidywał pojawienie się kartek na żywność w połowie 2022 roku. "Według planów rosyjskich władz, dzięki kartkom biedni Rosjanie będą mogli kupować towary za ok. 1,6 tys. rubli" - czytamy.

Kartki na żywność były szeroko rozpowszechnione w Związku Radzieckim z powodu braku podstawowych towarów. Przed rozpadem ZSRR po raz ostatni wprowadzono je w latach 80.

Zobacz wideo Szrot: Absurdem samym w sobie jest członkostwo Rosji w OBWE
Więcej o: