30 baniek, tylko nie płacz, proszę. "Studio Biznes" pyta o "grosze" dla Lewego i kolegów

Sukces polskich piłkarzy na mistrzostwach świata w piłce nożnej przykrył skandal. Według mediów premier Mateusz Morawiecki obiecał kadrze przed Mistrzostwami Świata w Katarze, że otrzymają premię w wysokości co najmniej 30 mln zł, jeśli wyjdą z grupy. Co wiadomo o kulisach skandalu? W programie "Studio Biznes" Łukasz Kijek zapyta o to Dominika Wardzichowskiego. Nie zabraknie też pytań o "Polski Ład" i podatki oraz nowości ze świata technologii i motoryzacji.

Po 36 latach Polska wyszła z grupy na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Kropka po tym zdaniu mogłaby być kropką kończącą opowieść o sukcesie polskiej kadry na mundialu. Tak się jednak nie stało. Media obiegła bowiem informacja, że premier Mateusz Morawiecki obiecał piłkarzom wielkie pieniądze. Nieoficjalne doniesienia mówiły o 30 mln "do podziału".

Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta o nagrody dla piłkarzy

30 mln dla polskich piłkarzy? "Studio Biznes" pyta o kulisy skandalu

Gigantyczne pieniądze dla kadrowiczów, którzy za reprezentowanie Polski i tak są już sowicie wynagradzani, błyskawicznie wywołała oburzenie. Pieniędzy ostatecznie, o czym zapewnił rzecznik rządu, nie będzie. To znaczy będą, ale nie trafią do Lewego i jego kolegów, ale na rozwój polskiej piłki.

O co chodzi w tym zamieszaniu? Łukasz Kijek porozmawia o tym w programie "Studio Biznes" z Dominikiem Wardzichowskim, który o kulisach skandalu wie dużo. 

Łukasz Kijek omówi też inny istotny temat. Podatki. Opowie o nich Małgorzata Samborska, doradczyni podatkowa, Grant Thornton wyjaśni, czy opłaca się wspólne rozliczanie małżonków? Czy składać PIT2? O czym w związku z Polskim Ładem warto pamiętać przed 2023 rokiem, by nie zdziwić się, gdy fiskus przygotuje nasze rozliczenie? Wszystkiego dowiemy się z programu. 

'Studio Biznes' pyta o ceny prądu Rząd zwinie tarczę, zacznie się jazda bez trzymanki? Pytamy o rachunki

Technologia, motoryzacja i nie tylko. Kolejny odcinek "Studia Biznes"

W kolejnej części programu będziemy mogli przekonać się też, jak sprawdza się kolos - iPad Pro (2022). Czy to wydajnościowa bestia, której nie sposób okiełznać? Sprawdzi to Daniel Maikowski. W programie nie zabraknie też motoryzacji. Będziemy mogli dowiedzieć się, jak na trasie sprawdza się najnowszy Range Rover

Emisja o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl.

Mateusz Morawiecki Media: Morawiecki obiecał piłkarzom miliony premii za wyjście z grupy

Więcej o: