Kaczyński deklaruje rolnikom: Wiemy o tym i załatwimy to. Plan dla wsi za pół roku

- Doprowadzimy do tego, że rolnicy będą mogli swoją pracę wykonywać w godzinach nocnych bez ograniczeń. Załatwimy sprawę sporów sądowych, które toczą się wobec rolników. Wiemy o tym i załatwimy tę sprawę - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, otwierając w Przysusze Zgromadzenie Polskiej Wsi. Lider PiS podkreślał, że polska wieś zabezpiecza nasz kraj żywnościowo.

W południe od odśpiewania hymnu rozpoczęła się konwencja rolna Prawa i Sprawiedliwości. - Dzisiejsze zgromadzenie jest wynikiem czegoś, co mówiliśmy od dawna, a dziś jest faktem. Prawo i Sprawiedliwość chce i jest reprezentantem polskiej wsi - rozpoczął swoje przemówienie Jarosław Kaczyński. - Można powiedzieć, że polskie rolnictwo nie zawiodło. Daliście radę, sprawdziliście się w tym trudnym czasie. Mamy bezpieczeństwo żywieniowe. Mamy rosnący eksport - kontynuował.   

Jak zapewniał, wieś jest połączona silnie z polską historią. - Polska jest narodem, który wywodzi się ze wsi. Stąd tradycja, kultura, które są ogromnie ważne - dodał.

Według prezesa polskie państwo od czasu, gdy rządzi PiS, wywiązywało się ze swoich zobowiązań wobec wsi. - Mamy dopłaty rolnicze na poziomie europejskim - to naprawdę sukces - zaznaczał. 

- Zabezpieczyliśmy grunty rolne, stworzyliśmy większe możliwości do sprzedaży produktów ze wsi. Musimy wyrównać możliwości cywilizacyjne polskiej wsi w stosunku do miast - jeżeli będziemy rządzili to wykonamy to - obiecywał.

Kaczyński: Wiemy o tym i załatwimy tę sprawę

- Doprowadzimy do tego, że rolnicy będą mogli swoją pracę wykonywać w godzinach nocnych bez ograniczeń. Załatwimy sprawę sporów sądowych, które toczą się wobec rolników. [...] Wiemy o tym i załatwimy tę sprawę - podkreślał lider Zjednoczonej Prawicy. - To zostanie okiełznane - stwierdził.

Jak mówił, dziś PiS zaproponuje rozwiązania dla polskiej wsi. - Ale za około pół roku przedstawimy program dla wsi i rolników na kolejne lata. Ważny jest status rolnika na polskiej ziemi. Nie chcemy, aby polska wieś się wyludniała -dodał.

Podczas Zgromadzenia Polskiej Wsi najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości mają nakreślić kierunki na przyszłość, jeśli chodzi o rolnictwo.

Obecni są między innymi: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, inni ministrowie, marszałek Sejmu Elżbieta Witek. .

Rzecznik PiS Rafał Bochenek mówił, że w czasie konwencji przedstawione zostaną kluczowe, przyszłe kierunki działań rządu dotyczące tego działu gospodarki. Dodał, że szczegółowy program dla polskiej wsi zostanie zaprezentowany w kolejnych miesiącach. Rafał Bochenek mówi, że konwencja będzie także okazją do podsumowania tego, co w kwestii rolnictwa udało się zrobić przez ostatnich siedem lat rządów PiS.

Zobacz wideo Lekarze w Polsce zarabiają godnie? Kosiniak-Kamysz: Jeśli pracują dużo, to tak

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wkrótce więcej informacji.

Więcej o: