Katowice. Kultowy klub Spiż zakończył działalność po 18 latach. "Koniec pewnej ery"

Katowicki klub muzyczny Spiż został zamknięty po 18 latach działalności. Właściciel wystawił obiekt na sprzedaż, a imprezowicze nie kryją zawodu. "Koniec pewnej ery" - piszą.

Klub Spiż powstał w 2005 roku w Katowicach przy ulicy Opolskiej. Po prawie 18 latach działalności właściciel obiektu zdecydował o jego sprzedaży, wskazując na "powody osobisto-zdrowotne". 

Zobacz wideo Grabowski: Polityka NBP na pewno nie doprowadzi do realizacji celu inflacyjnego

Katowice. Kultowy klub Spiż zamknięty po 18 latach

Z początkiem grudnia w mediach społecznościowych pojawił się post informujący o planowanym zamknięciu klubu. "Jeszcze nie tak dawno uwijaliśmy się, jak w mrowisku, by jak najszybciej oddać Wam klub - Wasz Dom, a tymczasem kończy się kolejny rok oraz kończy się historia klubu Spiż" - tymi słowami rozpoczął się wpis, zapraszający na ostatniego sylwestra organizowanego w obiekcie. W odpowiedzi pojawiły się dziesiątki zawiedzionych komentarzy. "Najpiękniejsze lata, najpiękniejsze wspomnienia", "Najlepsze imprezy", "Koniec pewnej ery" - to tylko niektóre z głosów, które można przeczytać pod wpisem. 

Właściciel klubu wystawił obiekt na sprzedaż. Jak cytuje eska.pl, cena za lokal o powierzchni prawie 3 tys. metrów kw. podana w ogłoszeniu opiewała na prawie 500 tys. zł. Aktualnie oferta nie jest już dostępna, nie wiadomo, czy klub został sprzedany.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Najpopularniejszy klub muzyczny w Polsce"

"Najpopularniejszy klub muzyczny w Polsce", jak piszą o nim właściciele, powstał w 2005 roku w hali starej katowickiej drukarni. Siedem lat później rozpoczęła się roczna przebudowa obiektu. "Nie do poznania zmieniła industrialny Spiż w najnowocześniejszy klub muzyczny w tej części Europy i jedyny taki w Polsce!" - czytamy na stronie klubu. W środku znajdowały się cztery parkiety taneczne, dwie sale VIP, strefa gastronomiczna, trzy szatnie i parking. Imprezy odbywały się tam cztery razy w tygodniu - od środy do soboty. Ostatnia z nich miała miejsce w nocy z 7 na 8 stycznia.

Więcej o: