Po co polskie orły poleciały do Davos? Tejchman w "Studiu Biznes": Prezesi chcą być bliżej słońca

W Davos trwa Światowe Forum Ekonomiczne. W środę na jednej z najważniejszych tego typu konferencji świata przemawiać będą kanclerz Niemiec Olaf Scholz oraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który połączy się z Kijowa. Na miejscu są jednak i przedstawiciele Polski - prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin, szef resortu aktywów państwowych.
Zobacz wideo "Studio Biznes" zagląda do Davos

W szwajcarskim Davos w poniedziałek wieczorem rozpoczęło się 53. Światowe Forum Ekonomiczne. Doroczne spotkanie elit politycznych i biznesowych z całego świata odbędzie się pod hasłem "Współpraca w podzielonym świecie". Na czele polskiej delegacji stanął prezydent Andrzej Duda, a w szczycie udział weźmie również premier Mateusz Morawiecki. 

Z polskim prezydentem miał okazję porozmawiać znany dziennikarz CNN Fareed Zakaria. Jak poinformował szef Biura Polityki Międzynarodowej, "ciekawa" wymiana zdań dotyczyła "sytuacji bezpieczeństwa i możliwych scenariuszy".

"Studio Biznes" pyta o Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Co polska delegacja może "ugrać" w Davos? Jakie nastroje panują na miejscu? W rozmowie z Łukaszem Kijkiem, gospodarzem programu "Studio Biznes", zdradzi to Marek Tejchman ("Dziennik Gazeta Prawna"). Z jego pierwszych doniesień wiemy już, że... uczestników szczytu dopadła inflacja.

Wiemy już o rachunku grozy, jaki dziennikarz zapłacił, by wziąć udział w jednym z wydarzeń podczas szczytu. O szczegółach usłyszymy o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl.

Tak pruje się globalizacja. 'Biden kupuje amerykańskie, Scholz kupuje niemieckie'Unia przegra w zielone? "Olaf, do cholery, tak nie może być!"

Daniel Maikowski testuje wyjątkowe urządzenie. Nie zabraknie też sportu

W programie nie zabraknie też stałych pozycji. Daniel Maikowski w ramach cyklu Top Tech przetestuje wyjątkowe urządzenie. To Microsoft Surface Laptop 5. Czy 15-calowy ekran dobrze się sprawdza w dobie ultralekkich i mniejszych urządzeń? 

W "Studiu Biznes" zobaczymy też felieton sportowy. Dominik Wardzichowski z redakcji Sport.pl został oprowadzony przez żonę Kamila Stocha, Ewę, po Kamiland. Jakie sekrety słynnego skoczka poznamy? Zapraszamy do obejrzenia odcinka. 

Tomasz Korniejew, szef redakcji moto.pl porozmawia z kolei z Jackiem Pawlakiem, prezesem Toyota Central Europe. Temat? Istotny dla wszystkich kierowców. Gość "Studia Biznes" opowie o tym, co nas czeka na rynku motoryzacyjnym w 2023 roku. 

Urząd skarbowy (zdjęcie ilustracyjne)Podatek od sprzedaży w internecie. Kiedy nie musisz płacić? [PORADNIK]

Więcej o: