Jedna czekoladka Merci w ramach uznania dla pracownika? Mamy stanowisko firmy

Z okazji Dnia Uznania Pracownika kilka firm w Polsce wręczało pracownikom po jednej czekoladce Merci. Gazeta.pl otrzymała od dwóch z korporacji stanowiska w tej sprawie. "Intencją organizatorów było zachęcenie pracowników do wzajemnego docenienia się w pracy" - pisze Bosch.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, według których co najmniej kilka firm w Polsce "w ramach uznania" miało wręczać pracownikom po jednej czekoladce Merci. "Jedno Merci w nagrodę za miesiąc pracy. Komu się chciało to tak pakować?" - zastanawiał się jeden z użytkowników Twittera.

Pracodawcy rozdawali pracownikom po jednej czekoladce Merci? Mamy stanowisko firmy

Podobny wpis zamieścił Jan Śpiewak, przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. "Korporacje mają rekordowe zyski, a dla pracowników cukierki i paciorki" - czytamy. Sprawę opisują również niektóre media. "Jedno Merci z karteczką krąży jako tani sposób na docenienie pracownika, wychodzi 60 groszy na osobę" - pisze serwis donald.pl.

Wpis z "instrukcją" prezentu za 60 groszy netto na pracownika zamieściła na LinkedInie menagerka Frisco kilka dni przed Dniem Uznania Pracownika (ang. Employee Appreciation Day). Wpis o tej treści zniknął, a menagerka ograniczyła swoją widoczność w serwisie.

"Intencją organizatorów było zachęcenie pracowników do wzajemnego docenienia się"

Gazeta.pl otrzymała wyjaśnienia od firmy BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte), której kartki z jedną czekoladką można było zobaczyć w sieci. Jak czytamy w oświadczeniu, zamieszczony wyżej film "nieprawdziwie przedstawia informacje o akcji zorganizowanej 3 marca, w związku Międzynarodowym Dniem Doceniania, w jednej z naszych lokalizacji". Dowiadujemy się, że akcję wręczania czekoladek Merci zorganizował lokalny oddział HR.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Drobny upominek nie miał nic wspólnego z wynagrodzeniem i premią za przepracowany miesiąc. Czekolada była jedynie symbolicznym gestem. Intencją organizatorów było zachęcenie pracowników do wzajemnego docenienia się w pracy. Każdy mógł w tym wykorzystać symboliczną czekoladkę

- podkreślono w komunikacie przesłanym do Gazeta.pl.

Swoje oświadczenie w tej sprawie wysłała też druga firma, Trumpf. Jak tłumaczyli, była to akcja na Dzień Doceniania Współpracownika. Z tym że w rzeczywistości jest to Dzień Doceniania Pracownika, o czym pisaliśmy w TYM tekście

Zobacz wideo Finanse publiczne w Polsce doszły do ściany? Czerniak: Tak
Więcej o: