Media: Właściciel CCC sprzedaje luksusowy odrzutowiec, by ratować firmę. Chodzi o setki milionów złotych

"Cieszy nas zainteresowanie wszystkich akcjonariuszy, którzy wysoko oceniają naszą zdolność wychodzenia z kryzysu rynkowego" - tak CCC odpowiada na pytanie, czy prawdziwe są medialne doniesienia, o tym, że właściciel spółki sprzedaje swój luksusowy samolot, by wesprzeć firmę w trudnym okresie.

CCC, jedna z największych i najstarszych polskich sieci sprzedających obuwie, wpadła w na tyle poważne tarapaty finansowe, że jej założyciel Dariusz Miłek, intensywnie szuka sposobu na zdobycie kapitału. Jak twierdzą niektóre media - m.in. "Gazeta Wyborcza", miliarder w poszukiwaniu pieniędzy miał wystawić na sprzedaż swój prywatny, prawie nowy odrzutowiec. 

Czy Dariusz Miłek sprzedaje luksusowy samolot, by ratować CCC?

Spekulacje zaczęły się od wrzucenia do mediów społecznościowych ogłoszenia, którego przedmiotem jest luksusowy Gulfstream G500. Właśnie w taką maszyną miał zastąpić wysłużoną cessnę właściciel CCC. 

Zobacz wideo Siemienkiewicz: Mamy rewolucyjny moment na rynku pracy

200 mln zł, które miałaby przynieść sprzedaż, z pewnością przydałyby się, by wesprzeć CCC. Okazuje się bowiem, że wielka sieć na poważny dług wynoszący 2,1 mld zł. To niemal tyle, co cały majątek Dariusza Miłka, który według rankingu "Forbesa" posiada aktywa warte 2,53 mld zł. 

Cena akcji spada

Jak podkreślają eksperci, pomimo stosunkowo dobrej kondycji dług CCC jest problemem, generuje bowiem spore, liczone w dziesiątkach milionów złotych odsetki.

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba podczas konferencji prasowej ws. powiązań partii Republikańskiej z NCBiR. Warszawa, 1 marca 2023 r. Afera NCBiR może słono kosztować. Polska może stracić setki milionów z UE

Pewien sceptycyzm wyczuwalny jest też w notowaniach spółki. Długoterminowy wykres wskazuje, że od 2018 roku cena akcji spada. Spółka wyraźnie zyskała w okresie pandemii, obecnie znów jej kurs podąża w dół. Notowania oscylują wokół 35 zł. W szczycie osiągały wartość niemal dziesięciokrotnie wyższą. A przed rokiem kosztowały niemal dwukrotnie więcej.

Kurs CCCKurs CCC Źródło: Stooq.pl

Najbliższa emisja akcji CCC będzie miała miejsce w maju. Czy właśnie dlatego Dariusz Miłek sprzedaje swój samolot? Biuro prasowe spółki nie komentuje doniesień wprost. "Cieszy nas zainteresowanie wszystkich akcjonariuszy, którzy wysoko oceniają naszą zdolność wychodzenia z kryzysu rynkowego jako silniejsza firma oraz nasze perspektywy rozwoju na przyszłość" - czytamy w komunikacie cytowanym przez Business Insider. 

Po ujawnieniu ogłoszenia przez media to zniknęło z sieci. Trudno się jednak dziwić, że twórca potęgi CCC, który w swoim portfolio ma dziś marki takie jak eObuwie, Half Price czy Modivo szuka sposobu na wyjście z kryzysu po części wywołanego spowolnieniem i słabą kondycją złotego. 

CCC uruchamia nową sieć handlową HalfPrice CCC rusza z nową siecią HalfPrice. Pierwsze sklepy otwarto m.in. w Warszawie i Wrocławiu

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: