Waloryzacja 500 plus. 800 Plus jeszcze przed wyborami? Poseł PiS mówi o progach dochodowych

- Waloryzacja 500 Plus jest potrzebna - ocenił europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Zjednoczona Prawica chce przedstawić waloryzację tego świadczenia jako element swojego programu wyborczego - podaje "Super Express".

Świadczenie 500 Plus to 500 zł na każde dziecko w wieku do 18. roku życia. Jednak za sprawą inflacji wypłacana rodzicom kwota mocno straciła na wartości. Zjednoczona Prawica chce przedstawić waloryzację tego popularnego świadczenia jako element swojego programu wyborczego.

Zobacz wideo Waloryzować 500 plus? Czy może wprowadzić progi dochodowe? Pytamy ekspertkę

Będzie waloryzacja 500 Plus? Poseł PiS chce 800 Plus, ale z programi dochodowymi

- Waloryzacja 500 Plus jest potrzebna - ocenił europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z "Super Express". Dodał, że należy przy tym wziąć pod uwagę możliwości budżetowe, ale "jeśli będzie to możliwe, to należy podnieść świadczenie do np. 800 zł".

Z kolei poseł klubu PiS, członek Solidarnej Polski Tadeusz Cymański dodał, że jest za podwyższeniem świadczenia 500 Plus do kwoty ok. 800 zł, ale jednocześnie popiera ograniczenie programu. - Przy tym dodatku trzeba wprowadzić progi dochodowe - mówił.

Waloryzacja 500 Plus. Prezes PiS Jarosław Kaczyński dał nadzieję

Temat waloryzacji 500 Plus przewija się już od dłuższego czasu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński dał nieco nadziei na podwyżkę świadczenia w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". - Najpierw musimy zbić inflację. Robimy to tak, by społeczeństwo odczuwało to w jak najmniejszym stopniu. Waloryzacja 500 Plus będzie pewnie koniecznością, ale kiedy i w jakim stopniu, dziś za wcześnie mówić - mówił.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podwyżka 500 Plus o każde 100 zł (na każde dziecko bez wyjątków) oznaczałaby wzrost kosztów programu o ok. 8 mld zł rocznie. Gdyby 500 Plus miało mieć taką samą siłę nabywczą co w kwietniu 2016 r., gdy program startował, musiałoby dziś wynosić ponad 716 zł.

Więcej o: