Mentzen szuka chętnych do "wąchania niepłaconych podatków o poranku". Wiadomo, ile płaci

Od 1500 zł do 7500 zł brutto. Tyle w swojej kancelarii płaci Sławomir Mentzen. Polityk przechwala się, że jest specjalistą od optymalizacji podatkowej.

Kancelaria Mentzen szuka pracowników. Na stronie, którą prowadzi firma powiązana z politykiem Nowej Nadziei, możemy znaleźć dość osobliwą zachętę do wstąpienia w szeregi "młodego, dynamicznego zespołu". 

Zobacz wideo Paulina Hennig-Kloska gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl (12.04)
Uwielbiamy zapach niepłaconych podatków o poranku. Raz nasi tworzyli strukturę spółek przez dwanaście godzin. Kiedy było po wszystkim, nie było ani złotówki podatku. Ten zapach: jak zapach pieniędzy. Całe sprawozdanie finansowe pachniało zwycięstwem - czytamy na stronie kancelarii

- czytamy na stronach zachęcających do złożenia swojej oferty. 

Mentzen określa się jako specjalista od optymalizacji podatkowej. Z jej usług korzystają firmy, czy specjaliści B2B. Kogo jednak szuka firma? Listę wakatów publikuje na swoich stronach między innymi Super Express. Poszukiwani są: 

  • Praktykant/tka w dziale doradztwa podatkowego - 1500-2500 zł brutto (umowa o staż, praktyki)
  • Asystent/tka ds. wsparcia IT - 1800-2700 zł brutto (umowa zlecenie, cześć etatu)
  • Asystent/tka ds. obsługi klienta - 1800-3600 zł zal. od umowy (umowa o pracę/umowa zlecenie, pełny etat, część etatu)
  • Młodszy specjalista/stka działu prawnego - 2000-4000 zł brutto (umowa zlecenie, pełny etat, część etatu)
  • Specjalista/tka ds. księgowości - 5700-7500 zł zal. od umowy (umowa o pracę, umowa zlecenie, pełny etat)

Nie tylko podatki. Dziennikarka Gazeta.pl odwiedziła pub Mentzena w Toruniu

Lider "Nowej Nadziei" nie zajmuje się wyłącznie podatkami. Agata Polcyn, dziennikarka Gazeta.pl, odwiedziła w Toruniu pub należący do przedsiębiorcy. Czasem sam przychodzi tam na burgera. Jeśli akurat nie ma go w pobliżu, fani polityka i tak mogą zrobić sobie z nim zdjęcie. W rogu sali czeka na nich kartonowa podobizna tiktokera o naturalnych wymiarach.

"Moją uwagę zwraca to, że są tu głównie mężczyźni. Ewentualnie pary. Pytam potem pracownika, czy to zawsze tak tu wygląda. Przytakuje, ale zaznacza, zdarzały się też wieczory panieńskie" - pisze w swojej relacji. "Ale najciekawiej jest w łazience. Z głośników płyną fragmenty przemówień. Duda rapuje o "ostrym cieniu mgły", Morawiecki mówi o polskich jabłkach i "przyjaciołach z Norwegii". Na drzwiach toalet umieszczono podobizny premiera, a w muszli symbole sierpa i młota. Trudno to wszystko zignorować" - dodaje. 

Sławomir Mentzen rozpoczął swoją karierę polityczną jako członek rady liderów partii politycznej Konfederacja Wolność i Niepodległość w 2019 roku. Następnie, w 2020 roku, stał się prezesem Kongresu Polskiego Biznesu oraz założył własną kancelarię podatkową. W 2023 roku został współprzewodniczącym Konfederacji WiN, która powstała po przemianowaniu partii KORWiN na Nową Nadzieję.

Studia Biznes i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: