Czy 2 maja pracują urzędy? Nie wszędzie załatwimy sprawy

Wtorek 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, ale czy to znaczy, że tego dnia załatwimy sprawy w urzędzie? Niekoniecznie. Niektóre placówki będą całkowicie zamknięte, kolejne mogą pracować w innych niż zazwyczaj godzinach.

Trwa majówka. 1 maja wypadł w tym roku w poniedziałek, a 3 maja w środę. O ile jednak dni są te ustawowo wolne od pracy, o tyle sprawa komplikuje się, gdy mówimy o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, wypadającym we wtorek. Czy 2 maja zostaniemy obsłużeni w urzędzie?

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Majówka 2023. Czy 2 maja załatwimy sprawy w urzędzie?

Mimo że 2 maja to dzień roboczy, wiele urzędów może okazać się wówczas nieczynna. Co do pracy urzędów tego dnia nie ma reguły. Godziny otwarcia poszczególnych placówek najlepiej sprawdzić na ich stronach internetowych.

I tak na przykład urząd miasta w Lublinie ma funkcjonować we wtorek w standardowych godzinach (8-15). Sprawy załatwimy także m.in. w Rzeszowie czy w Krakowie, choć już w nieco zmienionych godzinach. Niektóre placówki będą tego dnia jednak całkowicie nieczynne - tak będzie w przypadku urzędu miasta w Opolu czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Zamknięte urzędy odpracują dzień wolny w jedną z kolejnych sobót (przykładem może tu być Urząd Miasta i Gminy w Wodzisławiu, który odpracowanie dnia wolnego wyznaczył na 20 maja).

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - gdzie 2 maja zrobimy zakupy?

Jako że 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, w większości sklepów powinniśmy bez problemu zrobić zakupy, choć ich godziny otwarcia mogą się nieco różnić od tych standardowych. Mniejsze sklepy osiedlowe, prowadzone przez właściciela, mogą okazać się natomiast zamknięte, jeśli ten zdecydował o przedłużeniu swojego urlopu.

Więcej o: