Morawiecki otworzył otwarty most w Tylmanowej. "Symbol znakomitej współpracy PiS-u i samorządów"

Katarzyna Rochowicz
- Co z tego, że miejsce i region jest przepiękny, jeśli nie można do niego dojechać, dlatego naprawdę się cieszę, że mogliśmy przyłożyć się do tego, aby w Tylmanowej zbudowany został ten nowoczesny most - powiedział Mateusz Morawiecki podczas oficjalnego otwarcia mostu, który de facto jest przejezdny już od około pół roku. Uroczystość wiązała się z zamknięciem mostu na cały dzień.
Zobacz wideo Joanna Scheuring-Wielgus była gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl

We wsi Tylmanowa (woj. małopolskie) w czwartek 18 maja odbyło się uroczyste, oficjalne otwarcie Mostu Brzegi nad rzeką Dunajec z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja została sfinansowana między innymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Premier powiedział, że most służy nie tylko mieszkańcom, ale również podnosi atrakcyjność turystyczną regionu. - Co z tego, że miejsce i region jest przepiękny, jeśli nie można do niego dojechać, dlatego naprawdę się cieszę, że mogliśmy przyłożyć się do tego, aby w Tylmanowej zbudowany został ten nowoczesny most, który, jak powiedział pan wójt, by służył na pokolenia. Most, który jest też symbolem znakomitej współpracy między rządem Prawa i Sprawiedliwości a samorządami - powiedział szef polskiego rządu

Budowa mostu w Tylmanowej trwała kilkanaście miesięcy i zakończyła się pod koniec 2022 roku, wówczas wydano zgodę na jego użytkowanie. Prace wykończeniowe prowadzono jeszcze do marca. Inwestycja wraz z rozbudową gminnej drogi kosztowała 15 milionów złotych. Jak informowaliśmy, obiekt oddano do użytku już w grudniu ubiegłego roku, co na swoim Facebooku udokumentował wójt gminy Ochotnica Górna Tadeusz Królczyk. Ponadto z okazji wizyty szefa rządu w czwartek most był od rana zamknięty, wynika z relacji mieszkańców, z którymi rozmawiał Onet. Sama wizyta premiera im nie przeszkadza, ale zamknięcie mostu, by Morawiecki mógł go oficjalnie otworzyć, utrudniło im życie na ten jeden dzień. Wydarzenie nazywają więc "propagandową hucpą" z czasów PRL i twierdzą, że jest to "po prostu śmieszne". 

Tusk żartuje z otwarcia mostu w Tylmanowej. "Mateusz, ale z ciebie bambik"

Lider PO poruszył podczas czwartkowego spotkania w Słupsku temat otwarcia mostu w Tylmanowej przez premiera Mateusza Morawieckiego, który "jest otwarty od pół roku". - Żeby otworzyć ten otwarty most wpadł na pomysł, żeby go dzisiaj zamknąć. Chyba więcej nie trzeba tutaj tłumaczyć. Mamy premiera, który, żeby otworzyć to, co jest otwarte, musi to zamknąć. Mateusz, ale z ciebie bambik - podsumował Tusk, używając slangu młodzieżowego.

Więcej o: