Nowa inwestycja światowego giganta w Polsce. Od razu ruszyła rekrutacja, a wkrótce program dla młodych

Visa otworzy w Polsce globalny hub technologiczno-produktowy, który będzie pierwszym takim projektem w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas oficjalnego ogłoszenia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że młode talenty z Polski będą miały możliwość rozwoju w hubie, a sama Visa liczy na ich innowacje.

"Pierwszy strategiczny Hub Technologiczno-produktowy Visa w Europie Środkowo-Wschodniej rozszerzy obszar działalności organizacji, wpisując się w jej podobne działania prowadzone na całym świecie, zmierzające do wspierania szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności cyfrowych" - poinformowała Visa. Zlokalizowany ma zostać w Polsce. Inwestycja wpisuje się w  model rozwoju innowacji Visy oparty na działaniu w trybie 24/7 i napędzaniu szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności.

Zobacz wideo Joński: PiS wie, że traci władzę. Myślę, że w najbliższych miesiącach będziemy świadkami wielkich skoków na kasę

Visa liczy na polskie "młode talenty"

O godzinie 12:15 we wtorek premier Mateusz Morawiecki spotka się dyrektorem zarządzającym regionem Europy Środkowo-Wschodniej w Visa Jakubem Kiwiorem.- Cieszę się, że mamy możliwość przedstawienia kolejnej ciekawej inwestycji w Polsce - mówił premier i przekazał, że dyskutował z dyrektorem, jak Visa może wzbogacić tkankę gospodarczą Polski. Podkreślał, że ta inwestycja pokazuje atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju i zaufanie do rynku. - To czyni z naszej gospodarki gospodarkę bardziej konkurencyjną - mówił Morawicki. Zdradził, że z Jakubem Kiwiorem dyskutował także na temat możliwych przyszłych programów uniwersyteckich i technicznych, żeby zrekrutować nowe osoby do tego hubu. Zadeklarowano, że jednym z głównych źródeł pozyskiwania nowych talentów ma być ścisła współpraca z uniwersytetami i organizacjami zrzeszającymi młodych ludzi. - Ta informacja ogłoszona została na całym świecie i są pierwsze oferty pracy - zapowiedział dyrektorem zarządzający Visa. Firma liczy, że będzie nowym hubem zapewnić także zatrudnienie dla Ukraińców i innych mieszkańców regionu.

W ciągu najbliższych kilku lat w Hubie ma pracować 1500 specjalistów z obszaru technologii. - Polska posiada wysoko wykwalifikowanych pracowników i prężnie rozwijający się sektor IT. Właśnie dlatego jest idealnym miejscem do pozyskiwania nowych talentów oraz tworzenia we współpracy z naszymi partnerami i firmami nowych rozwiązań płatniczych - mówił Rajat Taneja, prezes ds. technologii, Visa. Gigant ma przede wszystkim poszukiwać nowych sposobów na wykorzystanie umiejętności młodych specjalistów z region, aby zwiększyć swoją innowacyjność.  - Polska została wybrana na miejsce tej inwestycji między innymi ze względu na wysokie kwalifikacje naszych pracowników z sektora IT, a także istotny zasób talentów na naszym rynku pracy. Mamy ogromny potencjał, by przyciągać do naszego kraju wysoce innowacyjne inwestycje - zapewniał premier Mateusz Morawiecki i dodawał, że "tworzenie nowych specjalistycznych miejsc pracy wzbogaca nasz model rozwojowy i sprawia, że nasza gospodarka jest coraz bardziej zaawansowana i może konkurować z najlepszymi"

Zakupy. Znów ponure dane z gospodarki. Recesja konsumencka trwa w najlepsze

Visa z dużą historią w Polsce

- Wspieramy również Unię Europejską i polskie władze w ich wysiłkach na rzecz zapewnienia pracownikom większej biegłości w technologiach cyfrowych oraz konkurencyjności na rynkach pracy. Z dumą mogę powiedzieć, że kolejna fala globalnych innowacji Visa, służących społecznościom na całym świecie, będzie powstawała także w Polsce - zapewniał Kiwior. Visa ma dużą tradycję płatności w Polsce. Na naszym rynku działalność rozpoczęła w 1995 roku. Co więcej, pierwszą kartą płatniczą wydaną w Polsce była właśnie karta Visa, a Polska była pierwszym krajem na świecie, w którym można było zapłacić zbliżeniowo w każdym fizycznym punkcie sprzedaży, akceptującym płatności Visa.

Więcej o: