Nowości w ofercie LOT-u. Wróci popularny kurs i pojawi się daleka trasa

Do siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT wraca trasa Warszawa-Rzym. Nowością jest także zapowiedź bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Seulu. Połączenia pojawią się w zimowej siatce połączeń. Bilety do Seulu są już w sprzedaży, do Rzymu pojawią się we wtorek.

Pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Lotnisko Rzym-Fiumicino zaplanowano na 30 października. O godzinie 7:15 samoloty będą startować w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Z kolei o 16:30 odlecą w środy, piątki i niedziele. Loty powrotne z Rzymu będą odbywać się od wtorku do niedzieli o godzinie 19:40 czasu lokalnego oraz w poniedziałki o godzinie 10:25.

W przyszłorocznym sezonie letnim narodowy przewoźnik będzie latał ze stolicy Polski do stolicy Włoch również od poniedziałku do niedzieli, jednak z większą częstotliwością - zarówno lotów porannych, jak i popołudniowych. Loty na tej trasie będą trwać około dwóch godzin.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Z Wrocławia LOT-em do Seulu

Do stolicy Korei Południowej, w sezonie zimowym, samoloty LOT-u będą latały w piątki o godzinie 16:25, zaś w drogę powrotną wyruszą o 8:50. Rejs potrwa około jedenastu godzin. W sezonie letnim samolot wystartuje z Wrocławia do Seulu o godzinie 18:05, zaś w drogę powrotną wyruszy o godzinie 9:05 czasu lokalnego.

Bilety na połączenia z Wrocławia do Seulu są już dostępne w kanałach sprzedaży na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel, a bilety z Warszawy do Rzymu będą dostępne od wtorku 4 lipca.

Rekordowa liczba połączeń do USA

LOT chwali się również, że jeszcze nigdy wcześniej Polskie Linie Lotnicze LOT nie wykonywały tylu rejsów do Ameryki Północnej, co w okresie lipiec-wrzesień 2023. Zgodnie z najnowszymi danymi OAG, LOT wykonuje 60 rejsów tygodniowo (dwukrotnie więcej w obie strony). W Ameryce Północnej liczba lotów wzrosła o 11 proc. w porównaniu z poprzednim rekordem 54 tygodniowo w 3. kwartale 2022 r.

Więcej o: