PKO BP otwarty w sobotę. Klienci próbują zdobyć Bezpieczny Kredyt 2 proc. drzwiami i oknami

Kredyt na 2 proc. można uznać za sukces. W najbliższą sobotę 8 lipca wszystkie oddziały PKO BP w Polsce będą czynne. Decyzja została podjęta przez największy polski bank ze względu na duże zainteresowanie nowym programem rządu.

Pracownicy PKO BP będą czekać na zainteresowanych składaniem wniosków w sobotę od godziny 10:00 do 14:00. Do dyspozycji chętnych na preferencyjny kredyt jest d 500 oddziałów PKO BP prowadzących obsługę hipoteczną i 94 agencje banku. "Praca doradców PKO Banku Polskiego w sobotę to efekt dużego zainteresowania produktem" - potwierdza bank w komunikacie. - Spodziewaliśmy się, że liczba klientów, którzy będą odwiedzać nasze placówki będzie rosła, dlatego zaplanowaliśmy dodatkowe działania, aby sprostać oczekiwaniom klientów, którzy chcą skorzystać z programu - dodaje.

Zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mogli odwiedzić placówki w dni robocze

- zachęca przedstawicielka banku.

Bezpieczny Kredyt 2 proc. Dla kogo? Na jakich zasadach?

Program "Bezpieczny Kredyt 2 proc." to element wsparcia dla osób planujących zakup swojego pierwszego mieszkania, domu lub działki pod budowę domu. Aby otrzymać taki kredyt, należy spełnić określone warunki. Kwota kredytu i szczegółowe warunki zależą od indywidualnej sytuacji klienta oraz oferty danego banku. Program jest dostępny w wybranych bankach. Projekt jest przeznaczony dla osób w wieku do 45 lat (w przypadku małżeństwa lub rodziców, warunek dotyczy jednej osoby), które nie posiadają i nigdy nie posiadały własnego mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Ma na celu wspieranie zakupu wyłącznie pierwszego mieszkania.

Banki będą udzielać kredytów mieszkaniowych na standardowych warunkach, jednak kredytobiorcy będą spłacać ratę składającą się z dwóch części. Pierwsza to część kapitałowa, czyli kwota, którą faktycznie pożyczyli od banku. Druga część to odsetki w wysokości około 2 proc. rocznie, które będą pokrywane przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programu państwowego. Warto pamiętać, że uwagi na doliczanie marży faktyczne oprocentowanie kredytu sięgnie ok. 2,85 proc.

Bezpieczny kredyt odciąży budżety domowe Polaków, bo przy kredycie na 320 tys. zł zaciąganym na 25 lat w tej chwili rata wynosi 3322, a przy bezpiecznym kredycie będzie wynosiła 1825 zł, czyli znacząca różnica, ok. 1500 zł na jednej tylko racie kredytu.

Więcej o: