Budimex trafi do prestiżowego grona. Akcje spółki na giełdzie wystrzeliły

Akcje polskiej spółki budowlanej Budimex znajdą się w składzie prestiżowego indeksu MSCI Poland. Informacja bardzo pozytywnie wpłynęła na zachowanie kursu akcji firmy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma Budimex wejdzie w skład indeksu MSCI Poland (Morgan Stanley Capital International) - podało MSCI na swojej stronie internetowej. To jeden z najbardziej znanych globalnych indeksów referencyjnych rynku akcji, reprezentuje gospodarkę oraz rynki finansowe krajów rozwiniętych. Ogłoszone zmiany wejdą w życie po sesji 31 sierpnia. Informacja mocno wpłynęła na zachowanie akcji jednej z największych spółek budowlanych w Polsce.

Akcje firmy Budimex mocno w górę

Kurs firmy wzrósł w piątek na giełdzie w Warszawie do poziomu 491,50 zł - to skok o ponad 17 proc. względem czwartku, gdy jedna akcja była wyceniana na ok. 420 zł. Wcześniej akcje Budimexu również zaliczyły solidny wzrost - z ok. 360 zł na początku lipca do nawet 460 zł w połowie miesiąca. Do prestiżowego indeksu MSCI Poland, który został wprowadzony na rynek 30 września 1994 roku, należy tylko kilkanaście największych spółek, m.in. PKN Orlen, PKO BP i PZU. Dla Budimexu to bardzo dobra informacja, akcje spółki zyskają bowiem ekspozycję na dużych zagranicznych inwestorów. 

Kurs firmy Budimex wystrzeliłKurs firmy Budimex wystrzelił Grafika: Stooq.pl

Budimex to  firma założona w 1968 roku. Wybudowała m.in. największy w Europie most typu extradosed (z elementami mostu belkowego i wantowego). Od 1995 roku Budimex jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT - najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych.

Więcej o: