Ta akcja na Instagramie ma przerazić terrorystów? Bez żartów

Europejczycy są poruszeni tragedią, jaka wydarzyła się wczoraj w Belgii. Swój sprzeciw wyrażają również w internecie. Tylko, czy akcje taka, jak ta na Instagramie mają sens?

Po zeszłorocznym ataku terrorystycznym w Paryżu internet zareagował odruchowo - pojawiły się wpisy wyrażające wsparcie dla ofiar i solidarność z Francuzami. Najbardziej charakterystyczną manifestacją była zmiana zdjęcia profilowego na zawierające francuską flagę.

Przeczytaj też: Tę funkcję Instagrama po prostu pokochasz

Dziś, po tragicznych wydarzeniach w Belgii, internet też stara się zareagować. Na Instagramie, jak zauważa Tech Insider, pojawiły się zdjęcia przedstawiające frytki, przysmak pochodzący z Belgii, ułożone w wymowny gest. 

 

Tylko, czy tego typu akcje w social media, które właściwie nie mają żadnego realnego przełożenia na rzeczywistość, mają jakiś sens? Terroryści mają się przestraszyć gestu, frytki? Jeden z komentatorów na Twitterze opisał całą sytuację dość dosadnie.

Oto zdjęcia wrzucane do sieci przez ludzi w Belgii jedzących antyterrorystyczne frytki.

Umieszczający wpisy próbują się bronić i mówią, że chodzi o grę słów. Kanapka z frytkami, popularna w Belgii, nosi nazwę "mitraillette", co oznacza we francuskim również "karabin maszynowy".

Niestety, te tłumaczenia czynią całą akcję jeszcze bardziej kuriozalną...

Na szczęście na Instagramie nie brakuje też lepiej sformułowanych wyrazów solidarności i współczucia.

Więcej o:
Komentarze (76)
Ta akcja na Instagramie ma przerazić terrorystów? Bez żartów
Zaloguj się
 • sloik68

  Oceniono 20 razy 14

  ponoc ISIS jest bardzo zal komisarz Mogerini, ktora sie wczoraj poplakala na oczach calego swiata... kto takie placzace babsko wypchnal na lidera?

 • rave8

  Oceniono 8 razy 6

  Lewactwo jest głupsze jak przypuszczałem.
  Belgistan, Frankistan, Kalifat Szwecji.

 • tasmaklejaca-0

  Oceniono 5 razy 5

  Pokonamy ich miloscia, ha ha ha! tolerancją i lewackimi haslami o otwartosci i zapewnieniom, ze to "wciaz wzystko nie ma NIC wspolnego z islamem':) ponoć tym razem terrorysci krzyczeli Jezus jest wielki.

 • gucio1882

  Oceniono 5 razy 5

  Tu gdzieś kto fajnie napisał, że my, Europejczycy, damy radę terrorystom, bo możemy nasze budynki oświetlać w barwach różnych flag.
  A masz tu terrorysto!

  Uważam, że powinniśmy któregoś dnia zapalić wszyscy świeczkę w oknie. To ich dopiero zniszczy!

 • scibor3

  Oceniono 4 razy 4

  "Na szczęście na Instagramie nie brakuje też lepiej sformułowanych wyrazów solidarności i współczucia."

  Chodzi o te pi.zdo.wate rysunki poniżej?

 • nikifor666

  Oceniono 4 razy 4

  frytki rozumiem smazone na wieprzowym smalcu? czy czym sie mieli przejac?

 • ugrydul

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiem, czy wiecie ale dzięki tym rysunkom złapano już kilkuset terrorystów. To bardzo proste- śniady facet przegląda na ulicy komórkę. Nagle prrryysrrruuu- ma pełne gacie ze strachu. To widać, słychać i czuć. Dzielna policja reaguje z pewnym obrzydzeniem. Takie sceny to teraz w Belgii norma. Niedługo wszystkich wyłapią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX