Ta akcja na Instagramie ma przerazić terrorystów? Bez żartów

Europejczycy są poruszeni tragedią, jaka wydarzyła się wczoraj w Belgii. Swój sprzeciw wyrażają również w internecie. Tylko, czy akcje taka, jak ta na Instagramie mają sens?

Po zeszłorocznym ataku terrorystycznym w Paryżu internet zareagował odruchowo - pojawiły się wpisy wyrażające wsparcie dla ofiar i solidarność z Francuzami. Najbardziej charakterystyczną manifestacją była zmiana zdjęcia profilowego na zawierające francuską flagę.

Przeczytaj też: Tę funkcję Instagrama po prostu pokochasz

Dziś, po tragicznych wydarzeniach w Belgii, internet też stara się zareagować. Na Instagramie, jak zauważa Tech Insider, pojawiły się zdjęcia przedstawiające frytki, przysmak pochodzący z Belgii, ułożone w wymowny gest. 

 
 
 

 

Tylko, czy tego typu akcje w social media, które właściwie nie mają żadnego realnego przełożenia na rzeczywistość, mają jakiś sens? Terroryści mają się przestraszyć gestu, frytki? Jeden z komentatorów na Twitterze opisał całą sytuację dość dosadnie.

Oto zdjęcia wrzucane do sieci przez ludzi w Belgii jedzących antyterrorystyczne frytki.

Umieszczający wpisy próbują się bronić i mówią, że chodzi o grę słów. Kanapka z frytkami, popularna w Belgii, nosi nazwę "mitraillette", co oznacza we francuskim również "karabin maszynowy".

Niestety, te tłumaczenia czynią całą akcję jeszcze bardziej kuriozalną...

Na szczęście na Instagramie nie brakuje też lepiej sformułowanych wyrazów solidarności i współczucia.

 
 
 
Więcej o: