Zobacz jak wygląda zginany smartfon. Czy Samsung zacznie jego produkcję już za pół roku?

Zginany smartfon byłby czymś zaskakującym. Do tej pory projekty tego typu widzieliśmy tylko na rysunkach pochodzących z patentów. Tech Insider twierdzi, że Samsung w końcu ukończył prace laboratoryjne i zacznie produkować urządzenia z takimi ekranami za pół roku.

Docierają do nas kolejne informacje potwierdzające fakt, że Samsung intensywnie pracuje nad smartfonem ze zginającym się ekranem. Mobile Geeks i Tech Insider przypomniały nagranie sprzed lat, które prezentuje gotowe urządzenie koreańskiego giganta.

Przeczytaj też: Elastyczne ekrany będą odporne jak tradycyjne. Dzięki tej innowacji.

Po latach spędzonych nad tworzeniem prototypów Samsung rozpocznie produkcję zginanego smartfonu w roku 2017

- twierdzi Tech Insider. 

Pierwsze prototypu przełomowego urządzenia powstały już w roku 2010. W ciągu kilku lat pisaliśmy o elastycznych ekranach Samsunga kilka razy. Zwijane, dopasowujące się do kształtu urządzenia, odporne na urazy mechaniczne - wszystko to budziło zachwyt, ale wciąż pytaliśmy: kiedy produkty oparte na takiej technologii zobaczymy w sklepach. 

Giętkie wyświetlacze Samsunga Giętkie wyświetlacze Samsunga  fot. Androidpit.com

Samsung Mobile DisplaySamsung Mobile Display fot. Samsung

Tegoroczne targi Mobile World Congress udowodniły, że w kwestii elastycznych ekranów zrobiono naprawdę wiele. Poniższe nagranie prezentuje ekran, który można zwinąć w rulon, bez żadnej szkody dla jego właściwości.

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Samsung pracuje zarówno na tabletem jak i smartfonem wyposażonym w zginany ekran. Nikt nie zna jeszcze nazwy urządzeń, możemy być jednak niemal pewni, że w przyszłym roku nareszcie je zobaczymy.

To zaspokoi naszą ciekawość, da odpowiedź na to, czy urządzenia mobilne mogą się w istotny dla nas sposób zmieniać. Miejmy nadzieję, że elastyczny ekran pozwoli stworzyć urządzenie wygodniejsze niż tradycyjne. 

Komentarze (7)
Zobacz jak wygląda zginany smartfon. Czy Samsung zacznie jego produkcję już za pół roku?
Zaloguj się
 • mk30553

  Oceniono 1 raz 1

  poproszę o składane narty

 • clevland

  Oceniono 1 raz 1

  Stare ekrany trzeba najpierw wyprzedać...

 • mar.rod81

  Oceniono 4 razy 0

  Nice. TO jest prawdziwa nauka....

 • astronombosy

  Oceniono 1 raz -1

  A prezes nadal z czarno białtm Sagemem będzie łazić.

 • Krzysztof Bryk

  Oceniono 1 raz -1

  Robercik ku... bo mnie znów nosi kiedy kocopoły piszesz.

  Cały hype zaczął się od artykułu opublikowanego w Koreańskim portalu PIERWSZEGO KWIETNIA (nie wiem, być może tobie ta data nic nie mówi) - link proszę (english.etnews.com/20160401200002) film do którego piszesz że ktoś dotarł ma przynajmniej dwa lata tak samo jak zrzuty ekranu z tekstu które są klatkami z filmu promocyjnego Samsung Display puszczonego publicznie na CES uwaga 2013.

  czy ty kiedykolwiek zrobiłeś jakikolwiek research tematu który wrzucasz tu na portal?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX