Zobacz jak wygląda zginany smartfon. Czy Samsung zacznie jego produkcję już za pół roku?

Zginany smartfon byłby czymś zaskakującym. Do tej pory projekty tego typu widzieliśmy tylko na rysunkach pochodzących z patentów. Tech Insider twierdzi, że Samsung w końcu ukończył prace laboratoryjne i zacznie produkować urządzenia z takimi ekranami za pół roku.

Docierają do nas kolejne informacje potwierdzające fakt, że Samsung intensywnie pracuje nad smartfonem ze zginającym się ekranem. Mobile Geeks i Tech Insider przypomniały nagranie sprzed lat, które prezentuje gotowe urządzenie koreańskiego giganta.

Przeczytaj też: Elastyczne ekrany będą odporne jak tradycyjne. Dzięki tej innowacji.

Po latach spędzonych nad tworzeniem prototypów Samsung rozpocznie produkcję zginanego smartfonu w roku 2017

- twierdzi Tech Insider. 

Pierwsze prototypu przełomowego urządzenia powstały już w roku 2010. W ciągu kilku lat pisaliśmy o elastycznych ekranach Samsunga kilka razy. Zwijane, dopasowujące się do kształtu urządzenia, odporne na urazy mechaniczne - wszystko to budziło zachwyt, ale wciąż pytaliśmy: kiedy produkty oparte na takiej technologii zobaczymy w sklepach

Giętkie wyświetlacze Samsunga Giętkie wyświetlacze Samsunga  fot. Androidpit.com

Samsung Mobile DisplaySamsung Mobile Display fot. Samsung

Tegoroczne targi Mobile World Congress udowodniły, że w kwestii elastycznych ekranów zrobiono naprawdę wiele. Poniższe nagranie prezentuje ekran, który można zwinąć w rulon, bez żadnej szkody dla jego właściwości.

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Samsung pracuje zarówno na tabletem jak i smartfonem wyposażonym w zginany ekran. Nikt nie zna jeszcze nazwy urządzeń, możemy być jednak niemal pewni, że w przyszłym roku nareszcie je zobaczymy.

To zaspokoi naszą ciekawość, da odpowiedź na to, czy urządzenia mobilne mogą się w istotny dla nas sposób zmieniać. Miejmy nadzieję, że elastyczny ekran pozwoli stworzyć urządzenie wygodniejsze niż tradycyjne.