Pralka z rekordem Guinnessa i szafa, która sama prasuje ubrania. Tak wygląda przyszłość AGD

Daniel Maikowski, Budapeszt
Jesteśmy na targach LG Innofest 2016 w Budapeszcie, gdzie koreański producent pochwalił się swoimi najciekawszymi rozwiązaniami dotyczącymi urządzeń AGD.

W Budapeszcie LG zaprezentowało m.in nową serię pralek wyposażonych w technologię CentumSystem, która redukuje wibracje i hałas emitowany w czasie wirowania. Pralki CentumSystem dzierżą dość specyficzny rekord Guinnessa. Koreańczykom udało się ustawić na jednym z takich urządzeń 48 piętrowy domek z kart, który nie rozsypał się mimo 12 godzin wirowania. Takie rzeczy tylko w Azji.

LG StylerLG Styler fot. Daniel Maikowski

LG Styler, to z kolei inteligentna szafa na garderobę, która odświeża nasze ubrania. Wbudowany system TrueSteam, który emituje parę wodną, oczyszcza marynarki, spodnie i sukienki z nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym papierosowy. Likwiduje również niepożądane zagięcia.

Zabudowa LGZabudowa LG fot. Daniel Maikowski

Moją uwagę przykuła również lodówka, która otwiera się samoczynnie, gdy tylko do niej podejdziemy. Transparentne drzwi wykonane ze szkła, podświetlają wnętrze urządzenia, gdy dwukrotnie w nie stukniemy. Dzięki temu, wreszcie dowiemy się gdzie podziewa się światło, gdy drzwi lodówki są zamknięte.

W Budapeszcie koreański gigant po raz kolejny pochwalił się także swoim autorskim systemem inteligentnego domu Smart ThinQ, dzięki któremu wszystkimi urządzeniami AGD możemy zarządzać z poziomu naszego smartfona. Oczywiście, o ile są to urządzenia LG i posiadają wbudowany moduł Wi-Fi.

Telewizor OLED LG SignatureTelewizor OLED LG Signature fot. Daniel Maikowski

Dopełnieniem całości jest nowa seria urządzeń premium Signature, którą LG zaprezentowało już podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas. Koreańczycy zapewniają, że Signature obejmować będzie jedynie najpiękniejsze i najbardziej nowoczesne produkty firmy. Póki co, na portfolio nowej serii składa się ultra-smukły telewizor OLED, pralka, lodówka oraz odświeżacz powietrza.