Microsoft zapowiada: najbardziej irytujący komunikat w historii Windows wkrótce zniknie

Użytkownicy, których męczą komunikaty wyświetlane przez Windowsa dotyczące aktualizacji do wersji 10, wkrótce poczują ulgę.

Jak już informowaliśmy, Microsoft ustalił ostateczny termin zakończenia promocji na aktualizację do Windows 10. W tej chwili dla użytkowników Windows 7, 8 i 8.1 jest ona bezpłatna. Po 29 lipca "dziesiątkę" będzie można uzyskać tylko odpłatnie. I to za dość spore pieniądze - ok. 500zł w przypadku wersji Home i ok. 1000 zł w wersji Pro.

Microsoft potwierdził w oświadczeniu przesłanym portalowi WinBeta, że zakończenie okresu promocyjnego wiąże się z wyłączeniem irytującego niektórych użytkowników komunikatu. Zachęcająca do aktualizacji informacja pojawia się jako wyskakujące okienko dość często, nie pozostawia też użytkownikom większego wyboru.

Microsoft wyjaśnia, że proces deaktywacji aplikacji zajmie trochę czasu, dlatego komunikat nie zniknie wszędzie 29 lipca, część użytkowników prawdopodobnie będzie go widzieć nieco dłużej.

Warto rozważyć

Aktualizację do Windows 10 warto rozważyć. Ponieważ jest to system, który firma stara się wypromować za wszelką cenę, to można się spodziewać, że wsparcie dla wersji 7 i 8 prędzej czy później zostanie wycofane. Niektórzy użytkownicy boją się jednak, że nowy Windows spowoduje problemy z działaniem sprzętu. Microsoft powinien robić więcej, by rozwiać tego typu  wątpliwości. 

Więcej o:
Komentarze (52)
Microsoft zapowiada: najbardziej irytujący komunikat w historii Windows wkrótce zniknie
Zaloguj się
 • eti.gda

  Oceniono 3 razy 3

  Pewien młodzieniec marzył:
  - Chcę być wielkim pisarzem.
  Pytają go:
  - Co to znaczy wielki?
  Odpowiedział:
  -To znaczy, że chcę pisać coś, co będzie czytać cały świat, co zmusi ludzi do emocjonalnego działania, co ich zmusi jęczeć, krzyczeć, szaleć i ryczeć ze złości, rozpaczy i bólu!
  I teraz pracuje w Microsofcie i pisze komunikaty o błędach.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 3

  Jaki irytujący komunikat? GWX Control Panel i nie mam już żadnej dziesięciny...

 • zawsze_edek

  Oceniono 13 razy 3

  kuwa, tez mi problem, trzeba tylko usunąć aktualizację KB3035583 a w windows update ją ukryć, żeby się nie wgrała ponownie.... po co czekać do 29.07???

 • pawel.lewski

  Oceniono 4 razy 2

  Pozostałem przy 7, dwóch kolegów w pracy przeszło na 10 i chwalą sobie, jak do tej pory nie słyszałem od nich nic niepokojącego. Trudna decyzja, nie bardzo mam ochotę zmieniać coś, z czym nie mam problemów, z drugiej strony i tak trzeba będzie w końcu zainstalować 10 kiedy zacznie brakować sterowników do jakiegoś urządzenia w przyszłości.

 • oszrany

  Oceniono 5 razy 1

  Ludzie ten system sie zwiesza notorycznie, dlatego wrocilem do 7. Czysta instalka 10 nawet nie pomogla.

 • futon

  Oceniono 5 razy 1

  grożą i grożą, że trzeba będzie płacić, jak nawet za darmo tego wspaniałego systemu prawie nikt nie chce ...

 • critto

  Oceniono 9 razy 1

  Od kiedy przerzuciłem się na Ubuntu, nie mam takich problemów. Komputer jest mi potrzebny do pracy (związanej z IT), edycji dokumentów (Libre Office wystarcza w zupełności) i oglądania filmów (nie mam i nie zamierzam mieć telewizora w domu). Wszystkie te potrzeby Ubuntu spełnia, tylko do oglądania filmów warto zainstalować smplayer, bo wbudowany "Odtwarzacz filmów Totem" jest - jak dla mnie - totalnym dziadostwem. Do Internetu Ubuntu również sprawdza się idealnie.

  I najważniejsza informacja: NIE GRAM, więc nie potrzebuję MS Windows, choć i na Linuksa jest coraz więcej dobrych gier.

 • bozydara

  0

  Teraz dają darmo, potem będą żądali co roku opłat za aktualizację. Wpadli na taki pomysł,żeby brać kasę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX