Maleńka zmiana w aplikacji Facebooka. Będziesz zachwycony

Robert Kędzierski
Facebook postanowił pomóc tym, którzy chcą korzystać z serwisu, ale mają niewielkie pakiety mobilnego internetu. Zmiana jest ledwie zauważalna, ale ma przynieść wiele.

W mobilnej aplikacji Facebooka pojawi się wkrótce nowa funkcja. Maleńka ikonka zmieni jednak wiele - chodzi bowiem o tryb "Use Less Data" (Używaj mniej danych).

Przeczytaj też: Płacisz 30 zł, rozmawiasz i SMSujesz bez limitu. Bez umowy. Jak to możliwe?

Jak wyjaśnia Ubergizmodo działanie nowej funkcji jest tak proste jak nazwa - po jej włączeniu zdjęcia wyświetlane za pomocą mobilnej aplikacji Facebook będą miały mniejszą rozdzielczość. Prawdopodobnie to nie jedyne działanie, które ma ograniczyć zużycie danych. 

Dobra wiadomość

Ograniczenie zużycia transmisji danych to dobra wiadomość również dla tych, którzy nie mają dostępu do szybkiej sieci, np. LTE - mniejsze zdjęcia powinny wyświetlać się szybciej. 

Przepustowość sieci mobilnych w Polsce jest na dobrym poziomie. Jak ujawniły ostatnie badania przeprowadzone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej jesteśmy w europejskiej czołówce, chociaż wiele jeszcze pozostało do zrobienia. Prędkość transmisji wynosi od 15 do 30 Mb/s

Zobacz też:

Więcej o: