Tego robota pokochasz od razu. W minutę poskłada Ci wszystkie ubrania

Jeśli należycie do grona ludzi pałających nienawiścią do ręcznego składania ubrań po praniu ustawicie się w kolejce po robota FoldiMate. Oczywiście, pod warunkiem, że w portfelu macie wolnych kilkaset dolarów i odrobinę miejsca w mieszkaniu do postawienia maszyny o gabarytach i wadze pralki.

FoldiMate składa najróżniejsze rodzaje odzieży, począwszy od koszulek, przez spodnie na marynarkach skończywszy. Nie jest w stanie poradzić sobie ze zbyt dużymi oraz małymi elementami, zatem prześcieradła i skarpetki odpadają.

Obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Wystarczy powiesić ubranie na specjalnych haczykach i wskazać maszynie jego rodzaj. Robot połknie część garderoby, w środku za pomocą systemu ramion poskłada, wygładzi zagniecenia jeśli zdecydujemy się na wersję z natryskiem parowym, a na koniec jeszcze doda odrobinę ulubionego zapachu.

Zawieszenie ubrania na haczyku - 5 sekund. Składanie ubrania - 10 sekund. Wygładzanie nierówności - 20-30 sekund. Złożone ubrania lądują na podajniku. Jak przystało na nowoczesnego robota FoldiMate ma połączenie z internetem przez Wi-Fi i będzie z niego ściągać między innymi nowe metody na składanie kolejnych ubrań.

 

Zanim sięgniecie po portfele musicie wiedzieć, że przedsprzedaż FoldiMate zacznie się w przyszłym roku, a pierwsze egzemplarze robota zawitają do domów potencjalnych klientów dopiero w 2018 roku. Cena urządzenia będzie oscylować w granicach od 700 do 850 dolarów.

Więcej o: