Instagram ma pół miliarda użytkowników. Zuckerberg uczcił to tym zdjęciem

Robert Kędzierski
Mark Zuckerberg podzielił się na Facebooku dobrą wiadomością. Instagram ma już pół miliardów użytkowników. Inne statystyki również napawają optymizmem.

Każdego miesiąca Instagrama używa 500 milionów osób - poinformował na swoim facebookowym profilu Mark Zuckerberg. Podał też inną istotną wartość: 300 milionów osób zagląda na Instagram każdego dnia.

Twórca serwisu zauważa, że w ciągu niespełna dwóch lat ilość użytkowników wzrosła więcej niż dwukrotnie. Uczcił to całkiem zabawnym zdjęciem. 

Instagram został przejęty w roku 2012 za niewielką, patrząc z dzisiejszej perspektywy, kwotę 12 miliardów dolarów (w gotówce). Warto przypomnieć w jakiej atmosferze dochodziło do tego przejęcia.

Pstryk, robisz zdjęcie, nakładasz filtry i dzielisz się – na dedykowanym serwisie (podobnie jak na Twitterze czy Pintereście, na serwisie Instagrama można "followować" innych użytkowników i oglądać ich zdjęcia), na Facebooku, Twitterze lub wysyłasz e-mailem. Pozornie banalny pomysł chwycił, idealnie wpisując się w modę na to, co retro i vintage. Początkowo aplikacja Instagram była dostępna tylko dla użytkowników iPhone’ów, a tydzień temu udostępniono wersję na komórki z systemem operacyjnym Android. Jak nietrudno zgadnąć aplikacja z miejscem okazała się hitem – w ciągu 24 godzin od premiery w Google Play pobrano ją ponad milion razy.

- pisaliśmy w naszym komentarzu. 

W maju serwis przeszedł poważny lifting - zmieniło się nie tylko logo, ale i cały interfejs. Celem zmian było graficzne wyróżnienie zdjęć i zmniejszenie widoczności elementów takich jak ikony. Wcześniej serwis zrewolucjonizował algorytmy odpowiedzialne za wyświetlanie zdjęć. Powody zmiany były istotne. W oficjalnym komunikacie Instagram wyjaśniał, że przeciętny użytkownik nie widzi niemal 70% zdjęć w swoim kanale nowości. Nie dlatego, że ich tam nie ma, ale dlatego, że jest ich tak dużo. 

Instagram a użytkownicyInstagram a użytkownicy Fot. Statista

Decyzja o przejęciu Instagrama była jedną z najważniejszych, którą podjął Mark Zuckerberg, bo serwis wciąż zdobywa nowych użytkowników. Wszystko wskazuje na to, ze z każdym rokiem będziemy publikować coraz więcej zdjęć, Instagram może liczyć na dalszy wzrost popularności. 

Więcej o: