Apple tą decyzją zyska 1 milimetr. Czy straci klientów?

Wall Street Journal informuje, że dotarł do źródeł w Apple, ktore potwierdzają, że iPhone 7 nie będzie diametralnie przeprojektowany. Jedna istotna zmiana zostanie jednak wprowadzona.

Potwierdzają sie wcześniejsze przecieki według których iPhone 7 ma być pozbawiony klasycznego gniazda słuchawkowego. Według źródeł Wall Street Journal Apple nie zdecydował się na radykalne przeprojektowanie telefonu. Chociaż tak banalna z pozoru sprawa jak usunięcie najpopularniejszego portu może być uznana przez część konsumentów za kontrowersyjną.

Przeczytaj też: 10 świetnych smartfonów, o których nie slyszałeś.

Apple zyskuje na swojej decyzji zmniejszeniem grubości Iphone'a o 1mm i uzyskaniem wodoodporności. Klinci mogą być niezadowoleni z tego, że zostaną zmuszeni do zakupu nowych słuchawek (bezprzewodowych, albo z łączem Lightning). Apple zapewne klientów nie straci, ale ci mniej przekonani po sięgnięcie po produkt z nadgryzionym jabłkiem zyskują kolejny argument na "nie". Być może gigant z Cupertino usuwa port po to, by zarabiać na akcesoriach. Takie podejrzenia padały już wcześniej.

Wiele wskazuje na to, że rewolucyjne zmiany pojawią się dopiero w kolejnym modelu iPhone'a. Czy będzie to zupełnie nowy telefon z zakrzywionym ekranem OLED, ukrytym czytnikiem linii papilarnych? W przyszłym roku minie dziesięć lat od momentu, w którym Steve Jobs zaprezentował światu przełomowe urządzenie. Jest więc okazja do kolejnego przełomu. 

Więcej o: