Netia zaatakowana przez hakerów. Dane klientów wykradzione

Netia przyznaje, że padła ofiarą ataku hakerskiego. Hasła i loginy klientów są bezpieczne, jednak do wycieku danych i tak doszło.

To nie był dobry dzień dla polskich operatorów i dostawców Internetu. Problemy miało Orange, z kolei Netia została zaatakowana przez hakerów. O ataku napisał w czwartkowy wieczór portal zaufanatrzeciastrona.pl, dzisiaj rano Netia potwierdziła zdarzenie w oficjalnym komunikacie.

Hasła i loginy użytkowników NetiaOnline są bezpieczne - zapewnia Netia.

7 lipca 2016 roku około południa strona internetowa netia.pl została zaatakowana przez hakerów. Hasła i loginy dostępu do NetiaOnline są bezpieczne, dlatego nie ma konieczności żadnych działań ze strony klientów.

Dane klientów wykradzione

W ręce hakerów trafiły jednak niektóre dane klientów. "Ofiarami” są w tym przypadku klienci, którzy zgłaszali się poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej oraz ci, którzy zawierali umowy drogą elektroniczną. W pierwszym przypadku hakerzy weszli w posiadanie numerów telefonów, natomiast znacznie ważniejsze dane mogli przechwycić w drugim przypadku. Netia jednak nie wyjaśnia dokładnie, co przejęli hakerzy:

Netia pragnie zachować najdalej idącą ostrożność, dlatego wszyscy klienci, których może dotyczyć potencjalny wyciek, zostaną powiadomieni. Dotyczy to niewielkiej części abonentów firmy.

Portal zaufanatrzeciastrona.pl potwierdza, że chodzi nie tylko o numery telefonów, ale też imię i nazwisko, adres, numer rachunku bankowego oraz adres e-mail. Taki wyciek danych objął najprawdopodobniej tylko tych klientów, którzy zawierali umowy drogą elektroniczną. 

O dalszych szczegółach Netia będzie informować. Być może dowiemy się, kto stoi za atakiem. 

Więcej o: